Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10060
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ptaki ciernistych krzewów": Była gwiazdą serialu. Na najnowszych zdjęciach jest nie do poznania

Rachel Ward widzom znana jest przede wszystkim dzięki serialowi "Ptaki ciernistych krzewów", gdzie zagrała u boku Richarda Chamberlaina. Produkcja, oprócz sławy, przyniosła jej również miłość. Gwiazda od 40 lat idzie przez życie z Bryanem Brownem, którego poznała na planie serialu. Co słychać u aktorki dziś?

Rachel Ward: Rola w popularnym serialu przyniosła jej sławę

Rachel Ward urodziła się 12 września 1957 roku w Chopping Norton. Pochodzi z brytyjskiego arystokratycznego rodu Dudleyów. W wieku 16 lat przeniosła się do Londynu, gdzie rozpoczęła karierę w modelingu. Jej charyzmę szybko dostrzegli jednak producenci filmowi i to z występami przed kamerą po jakimś czasie zaczęła wiązać swoją przyszłość. 

Jej debiutem był film "Boże Narodzenie polnych lilii". Potem wystąpiła w niewielkiej roli w serialu "Dynastia", a na początku lat 80. zagrała w "Sprawie Sharky'ego". Rola w tej produkcji przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Choć statuetki ostatecznie nie dostała, na horyzoncie pojawiły się kolejna propozycja, która miała uczynić z niej gwiazdę. 

Reklama

Rachel Ward zasłynęła dzięki występowi w miniserialu "Ptaki ciernistych krzewów", gdzie wcieliła się w Meggie Cleary - prowincjuszkę, która zakochuje się w księdzu (w tej roli znakomity Richard Chamberlain). 

Mówi się, że Rachel Ward w wyścigu o rolę pokonała bardziej doświadczoną Jane Seymour. Producenci mieli zrezygnować z aktorki ze względu na jej silną osobowość. 

Serial odniósł gigantyczny sukces. Jedna z amerykańskich linii lotniczych nadawała serial w samolotach, by pasażerowie nie narzekali, że przegapili odcinek z powodu podróży. Przez cztery dekady "Ptaki ciernistych krzewów" obejrzały setki milionów widzów na świecie.

O sile serialu stanowiła przede wszystkim dwójka głównych bohaterów. Między Ward a Chamberlainem natychmiast zrodziła się chemia, która uwiarygodniła relację łączącą Meggie i księdza Ralpha de Bricassarta.

- Uwielbiałem pracować z Rachel, to było widać. Za naszymi plecami szeptano, że jesteśmy parą - przyznał Richard Chamberlain.

Parą jednak nie byli, a Rachel Ward zakochała się w innym aktorze z planu produkcji - swoim serialowym mężu, w którego wcielał się Bryan Brown.

Rachel Ward: Szczęśliwa żona, mama i aktorka

Ward i Brown pobrali się krótko po premierze serialu. W kolejnych latach na świat przyszła trójka ich dzieci - dwie córki i syn, co tylko scementowało ich, trwający już blisko 40 lat, związek. 

Rachel Ward w tym roku skończyła 66 lat. Występowanie przed kamerą zamieniła na reżyserowanie filmów. - Dużo lepiej czuję się za kamerą - mówiła.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ptaki ciernistych krzewów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy