Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4225
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Policjanci z Miami": Skandalista Don Johnson

Historia życia Dona Johnsona to pasmo skandali i gorących romansów.

Jeszcze zanim został aktorem Don Johnson miał już na swoim koncie, pod koniec lat 60., dwa anulowane małżeństwa - tożsamości żon nigdy nie ujawniono. Zadebiutował w 1969 r., zaraz po ukończeniu wydziału American Conservatory Theater w sztuce "Fortune and Men’s Eyes". Pierwsza rola filmowa - "The Magic Garden of Stanley" - przyszła rok później.

Reklama

Młodzieńcze szaleństwa


Wraz z kolejnymi rolami pojawiły się imprezy i używki. - Wszędzie alkohol, narkotyki, dziewczyny. Czego dwudziestolatkowi potrzeba więcej do szczęścia? - wyznał po latach dla "Salon". Na początku lat 70. mieszkał z Pamelą Des Barres. W wieku 22 lat poznał 14 -letnią wówczas Melanie Griffith (córkę swojej koleżanki z planu, Tippi Hedren). - Melanie zadurzyła się w nim w jednej chwili - zdradziła Hedren.

Zamieszkali razem kilka miesięcy później.

- Miałem obawy ze względu na jej wiek - wyznał Don, a Griffith odpierała ataki zdegustowanej opinii publicznej: - Połowa moich koleżanek ma już za sobą aborcję.

- W przeciwieństwie do pokolenia naszych rodziców, my nie musimy uprawiać seksu na tylnym siedzeniu auta starych. Robimy to w domu, w naszym łóżku - wtórował jej w "People" Don.

W dniu jej 18. urodzin zaręczyli się, ale ich związek już wtedy przechodził kryzys. W styczniu 1976 r. uciekli do Las Vegas i pobrali się, a Don wyznał po jakimś czasie: - Noc przed ślubem spędziłem z byłą miss, Marjorie Wallace. Melanie wydzwaniała do mnie. Postanowiliśmy ratować umierającą miłość i pobrać się. Nie szło, ale nie potrafiliśmy powiedzieć "koniec". Rozwiedli się w czerwcu 1976 r. Po rozstaniu Don skupił się na kolejnych podbojach i imprezach.

- Próbowałem wszystkiego, heroiny również. Teraz wiem, że to droga do śmierci - wyznał po latach "The Ledger".

W 1981 r., będąc na randce ze swoją ówczesną dziewczyną, Tanyą Tacker, poznał Patti D’Arbanville. Lokal opuścili już razem.

- Przez osiem dni nie wychodziliśmy z łóżka - oznajmił. Patti zaszła w ciążę. Para planowała ślub, ale kobieta rozmyśliła się.

- Nie było sensu. Za dużo alkoholu i narkotyków. Ja wytrzeźwiałam, Don nie - zdradziła D’Arbanville.

W 1982 r. urodził się im syn - Jesse Wayne. Dla Johnsona nadszedł czas refleksji.

- Pewnego ranka wstałem w strasznym stanie. Patti siedziała i karmiła piersią Jesse’ego. Spojrzałem jej w oczy i wiedziałem, że chce ode mnie odejść. Powiedziałem: Jestem pijakiem, narkomanem. Potrzebuję pomocy - zdradził "People".

Wówczas zataił, że poprzedniej nocy przeżył dramatyczną sytuację - był świadkiem strzelaniny gangów, gdy kupował narkotyki u dilera.

Powrót do gry


Wkrótce (1983 r.) zapisał się do grupy wsparcia AA. Wrócił do formy i zaczął chodzić na castingi.

- Zaniedbując się, zniszczyłem swoją karierę. Przez narkotyki i alkohol wypadłem z formy - przyznał.

Mobilizacja opłaciła się. Wiosną 1984 r. dostał angaż w "Policjantach z Miami" i wyjechał na Florydę. Odległość okazała się zabójcza dla jego związku z Patti (1985 r.). Jakiś czas później u boku serialowego Crocketta pojawiła się... Barbra Streisand.

- Oszalała na jego punkcie. Był inny niż wszyscy. Ale Don nawyków nie zmienił. Cały czas spotykał się na boku z innymi - wyznała przyjaciółka Streisand.

Cały czas miał także kontakt z Griffith, która we wrześniu 1988 r. straciła kontrolę nad nałogiem. Don natychmiast ruszył jej z pomocą, a ich miłość reaktywowała się. Barbra została sama a Melanie zaszła w ciążę.

- Musieliśmy przejść przez to wszystko, by trafić do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Wierzę, że niektórzy ludzie są sobie przeznaczeni. My jesteśmy jednymi z nich. Zawsze go kochałam. Jest miłością mojego życia - wyznała Griffith, która w międzyczasie była żoną Stevena Bauera (1982- 87 r.). W 1989 r. Johnson po zakończeniu serialu "Policjanci...", poślubił Melanie, a kilka tygodni później na świat przyszła ich córka - Dakota (gwiazda kinowego hitu "50 twarzy Greya").

Latami prasa donosiła o kryzysach w małżeństwie, ale Don i Melanie trzymali się razem. Do 1995 r., kiedy Griffith zakochała się w partnerze z filmu "Zbyt wiele" - Antonio Banderasie. W 1996 r. para rozwiodła się, a Don dostał na otarcie łez kolejną główną rolę, tym razem w serialu "Nash Bridges". Po rozstaniu z żoną przez jakiś czas szukał swojego szczęścia. Na liście jego pocieszycielek znalazły się Jeanne Anderson (1995-96 r., nawet się na chwilę zaręczyli), 17-letnia wówczas ekranowa córka Dona, Jodi Lyn O’Keefe (1996-97 r.) oraz druga koleżanka z planu "NB", Yasmine Bleeth (1997-98 r.) i przez chwilę Mary-Louise Parker (1998 r.).

Poszukiwania idealnej kandydatki zakończyły się w 1998 r., gdy poznał 30-letnią nauczycielkę Kelley Phieger.

- Kiedy tylko ją zobaczyłem, wiedziałem, że się z nią ożenię - wyznał. Pobrali się rok później (29 kwietnia).

Dziś 65-letni Don, szczęśliwy mąż i ojciec piątki dzieci, przyznaje: - Sława to więzienie, za które życie wystawia ci słony rachunek. Cieszę się, że udało mi się to przetrwać. Niewielu osobom się to udaje.

MG

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Don Johnson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje