Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1973
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Policjanci z Miami": Skandalista Don Johnson

Historia życia Dona Johnsona to pasmo skandali i gorących romansów.

Jeszcze zanim został aktorem Don Johnson miał już na swoim koncie, pod koniec lat 60., dwa anulowane małżeństwa - tożsamości żon nigdy nie ujawniono. Zadebiutował w 1969 r., zaraz po ukończeniu wydziału American Conservatory Theater w sztuce "Fortune and Men’s Eyes". Pierwsza rola filmowa - "The Magic Garden of Stanley" - przyszła rok później.

Reklama

Młodzieńcze szaleństwa


Wraz z kolejnymi rolami pojawiły się imprezy i używki. - Wszędzie alkohol, narkotyki, dziewczyny. Czego dwudziestolatkowi potrzeba więcej do szczęścia? - wyznał po latach dla "Salon". Na początku lat 70. mieszkał z Pamelą Des Barres. W wieku 22 lat poznał 14 -letnią wówczas Melanie Griffith (córkę swojej koleżanki z planu, Tippi Hedren). - Melanie zadurzyła się w nim w jednej chwili - zdradziła Hedren.

Zamieszkali razem kilka miesięcy później.

- Miałem obawy ze względu na jej wiek - wyznał Don, a Griffith odpierała ataki zdegustowanej opinii publicznej: - Połowa moich koleżanek ma już za sobą aborcję.

- W przeciwieństwie do pokolenia naszych rodziców, my nie musimy uprawiać seksu na tylnym siedzeniu auta starych. Robimy to w domu, w naszym łóżku - wtórował jej w "People" Don.

W dniu jej 18. urodzin zaręczyli się, ale ich związek już wtedy przechodził kryzys. W styczniu 1976 r. uciekli do Las Vegas i pobrali się, a Don wyznał po jakimś czasie: - Noc przed ślubem spędziłem z byłą miss, Marjorie Wallace. Melanie wydzwaniała do mnie. Postanowiliśmy ratować umierającą miłość i pobrać się. Nie szło, ale nie potrafiliśmy powiedzieć "koniec". Rozwiedli się w czerwcu 1976 r. Po rozstaniu Don skupił się na kolejnych podbojach i imprezach.

- Próbowałem wszystkiego, heroiny również. Teraz wiem, że to droga do śmierci - wyznał po latach "The Ledger".

W 1981 r., będąc na randce ze swoją ówczesną dziewczyną, Tanyą Tacker, poznał Patti D’Arbanville. Lokal opuścili już razem.

- Przez osiem dni nie wychodziliśmy z łóżka - oznajmił. Patti zaszła w ciążę. Para planowała ślub, ale kobieta rozmyśliła się.

- Nie było sensu. Za dużo alkoholu i narkotyków. Ja wytrzeźwiałam, Don nie - zdradziła D’Arbanville.

W 1982 r. urodził się im syn - Jesse Wayne. Dla Johnsona nadszedł czas refleksji.

- Pewnego ranka wstałem w strasznym stanie. Patti siedziała i karmiła piersią Jesse’ego. Spojrzałem jej w oczy i wiedziałem, że chce ode mnie odejść. Powiedziałem: Jestem pijakiem, narkomanem. Potrzebuję pomocy - zdradził "People".

Wówczas zataił, że poprzedniej nocy przeżył dramatyczną sytuację - był świadkiem strzelaniny gangów, gdy kupował narkotyki u dilera.

Powrót do gry


Wkrótce (1983 r.) zapisał się do grupy wsparcia AA. Wrócił do formy i zaczął chodzić na castingi.

- Zaniedbując się, zniszczyłem swoją karierę. Przez narkotyki i alkohol wypadłem z formy - przyznał.

Mobilizacja opłaciła się. Wiosną 1984 r. dostał angaż w "Policjantach z Miami" i wyjechał na Florydę. Odległość okazała się zabójcza dla jego związku z Patti (1985 r.). Jakiś czas później u boku serialowego Crocketta pojawiła się... Barbra Streisand.

- Oszalała na jego punkcie. Był inny niż wszyscy. Ale Don nawyków nie zmienił. Cały czas spotykał się na boku z innymi - wyznała przyjaciółka Streisand.

Cały czas miał także kontakt z Griffith, która we wrześniu 1988 r. straciła kontrolę nad nałogiem. Don natychmiast ruszył jej z pomocą, a ich miłość reaktywowała się. Barbra została sama a Melanie zaszła w ciążę.

- Musieliśmy przejść przez to wszystko, by trafić do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Wierzę, że niektórzy ludzie są sobie przeznaczeni. My jesteśmy jednymi z nich. Zawsze go kochałam. Jest miłością mojego życia - wyznała Griffith, która w międzyczasie była żoną Stevena Bauera (1982- 87 r.). W 1989 r. Johnson po zakończeniu serialu "Policjanci...", poślubił Melanie, a kilka tygodni później na świat przyszła ich córka - Dakota (gwiazda kinowego hitu "50 twarzy Greya").

Latami prasa donosiła o kryzysach w małżeństwie, ale Don i Melanie trzymali się razem. Do 1995 r., kiedy Griffith zakochała się w partnerze z filmu "Zbyt wiele" - Antonio Banderasie. W 1996 r. para rozwiodła się, a Don dostał na otarcie łez kolejną główną rolę, tym razem w serialu "Nash Bridges". Po rozstaniu z żoną przez jakiś czas szukał swojego szczęścia. Na liście jego pocieszycielek znalazły się Jeanne Anderson (1995-96 r., nawet się na chwilę zaręczyli), 17-letnia wówczas ekranowa córka Dona, Jodi Lyn O’Keefe (1996-97 r.) oraz druga koleżanka z planu "NB", Yasmine Bleeth (1997-98 r.) i przez chwilę Mary-Louise Parker (1998 r.).

Poszukiwania idealnej kandydatki zakończyły się w 1998 r., gdy poznał 30-letnią nauczycielkę Kelley Phieger.

- Kiedy tylko ją zobaczyłem, wiedziałem, że się z nią ożenię - wyznał. Pobrali się rok później (29 kwietnia).

Dziś 65-letni Don, szczęśliwy mąż i ojciec piątki dzieci, przyznaje: - Sława to więzienie, za które życie wystawia ci słony rachunek. Cieszę się, że udało mi się to przetrwać. Niewielu osobom się to udaje.

MG

Dowiedz się więcej na temat: Don Johnson

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje