Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10273
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pogrzeb Magdaleny Cwenówny. Kto przyszedł ją pożegnać?

W piątek odbył się pogrzeb Magdaleny Cwenówny, znanej aktorki filmowej, serialowej i teatralnej, a prywatnie ostatniej żony Adama Hanuszkiewicza. Gwiazda spoczęła na cmentarzu u boku męża. W uroczystości uczestniczyli m.in. Daniel Olbrychski z żoną i Beata Kawka.

"Pożegnamy śp. Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz 1 marca o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, a następnie odprowadzimy urnę do grobu w Alei Zasłużonych, by spoczęła obok Adama" - informował kilka dni temu w mediach społecznościowych Andrzej Golimont, znany warszawski samorządowiec, publicysta i przyjaciel rodziny.

Magda Cwenówna nie żyje

Magdalena Cwenówna była aktorką teatralną, serialową i filmową. Prywatnie - czwartą i ostatnią żoną wybitnego twórcy Adama Hanuszkiewicza. Aktorka zmarła 21 lutego 2024 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Miała 69 lat.

Reklama

Jako pierwszy o jej śmierci napisał Golimont. Potem ta smutna wiadomość pojawiła się również m.in. na profilu Teatru Nowego Adama Hanuszkiewicza w Warszawie.

"Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwenówna-Hanuszkiewicz. Nie będzie czarno-białego. Magda do końca była kolorowym ptakiem" - napisał na Facebooku Golimont.

Magdalena Cwenówna: Sylwetka aktorki

Magdalena Cwenówna urodziła się 14 maja 1954 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi ukończyła w 1976 roku.

Występowała w teatrach: Powszechnym w Łodzi (1976-89), Nowym w Warszawie (1989-2007). Od roku 2007 roku była aktorką Teatru Rampa na Targówku w Warszawie.

Miała na swoim koncie wiele ról w spektaklach teatralnych oraz w serialach telewizyjnych.

Można było podziwiać ją w takich produkcjach, jak "Klan", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Lekarze na start". To właśnie w tym ostatnim w roli Olgi Zamojskiej mogliśmy ją zobaczyć po raz ostatni na ekranie.

Była czwartą żoną Adama Hanuszkiewicza. Z legendą polskiego teatru była aż do jego śmierci w 2011 roku. To właśnie dla niej wybitny reżyser zostawił w 1990 roku swoją poprzednią życiową partnerkę Zofię Kucównę. To był głośny związek - Magdalena Cwenówna była młodsza od córki Hanuszkiewicza.

Po jego śmierci w 2011 roku Cwenówna wspominała, że trudno jej żyć bez ukochanego.

"Adam mnie usidlił, przy nim żadne kariery nie były dla mnie ważne. Bardzo go kochałam" - wyznała w 2000 roku w rozmowie z "Angorą".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Cwenówna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy