Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9186
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Piąty stadion": 10 lat od premiery serialu! Jak potoczyły się losy aktorów?

Mija 10 lat od premiery serialu "Piąty stadion", który łączył wątki komediowe z duchem sportowej rywalizacji. W rolach głównych wystąpili Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz i Arkadiusz Jakubik. Co o nich wiemy? Jak potoczyły się ich losy po zakończeniu emisji "Piątego stadionu"?

"Piąty stadion": Sportowe emocje w serialowym stylu

"Piąty stadion" to ukłon w stronę miłośników sportowych wrażeń. Wytwórni Prime Film Production udało się stworzyć projekt, który gromadził przed telewizorami tych, którzy - mogłoby się wydawać - nie są zainteresowani serialami.

"Piąty stadion" jest odcinkową opowieścią o grupie przyjaciół, których łączy zamiłowanie do piłki nożnej. Akcja serialu osadzona jest w warszawskim pubie o tytułowej nazwie, w którym bohaterowie spotykają się, by razem przeżywać sukcesy i porażki swojej ulubionej drużyny. Fabuła serialu to splot wielu zabawnych, a przy tym absurdalnych, wątków.

Reklama

W rolach głównych, obok Piotra Adamczyka i Tomasza Karolaka, w serialu występowali m.in. Weronika Książkiewicz i Arkadiusz Jakubik. W sumie wyemitowano 63 odcinki serialu, które (razem z powtórkami) śledziło średnio ponad 550 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Dalsze losy aktorów serialu

PIOTR ADAMCZYK

Dla niego "Piąty stadion" był jedynie przystankiem w karierze. Choć serial cieszył się sporą popularnością, to nie on zapewnił Adamczykowi największą rozpoznawalność. Po zakończeniu emisji "Piątego stadionu" aktor wystąpił w wielu znanych produkcjach. Widzieliśmy go między innymi w "Trzeciej połowie" i "Lepszej połowie. Od pewnego czasu Polak robi też karierę w Hollywood.

Hollywoodzka kariera Piotra Adamczyka rozwija się w błyskawicznym tempie. Niedawno wystąpił w trzech sezonach serialu "For All Mankind" dla Apple TV+, a później przyszła pora na premierę superbohaterskiego serialu Marvela "Hawkeye" z jego udziałem. Zaproszona na pokaz śmietanka Hollywood mogła obejrzeć dwa premierowych odcinków serialu.

Na czerwonym dywanie nie zabrakło Piotra Adamczyka, który w produkcji Marvela wciela się w postać Thomasa, rosyjskiego gangstera. W drodze na premierę aktor powiedział, że dla niego ta premiera to wielkie święto. "Nigdy nie organizowałem urodzin, imienin albo rzadko kiedy. Ale premiery uwielbiam świętować, więc dzisiaj mam swoje święto" - cieszył się aktor.

W 2021 roku wystąpił też w serialu "All For Mankind".

TOMASZ KAROLAK

Karolak ma na koncie wiele ról, które oczarowały Polaków. Największą popularność przyniósł mu występ w serialu "rodzinka.pl", w którym pojawił się zanim rozpoczął pracę na planie "Piątego stadionu". 

Po zakończeniu emisji sportowej serii wystąpił między innymi w "Kuchni" -serialu, który opowiada o życiowych i zawodowych perypetiach grupy kucharzy renomowanej restauracji specjalizującej się w kuchni francuskiej. Młody bohater serialu, początkujący kucharz Maks, to mistrz wpadek. W tę postać wcieli się Patryk Cebulski, znany z innej komediowej produkcji stacji, "Kowalscy kontra Kowalscy". Nowa praca stawia przed nim wyzwania, którym nie do końca potrafi sprostać. Już pierwszego dnia musi zbudować relację z ekipą genialnego, ale aroganckiego i wybuchowego szefa kuchni (Tomasz Karolak). A to dopiero początek jego zabawnych perypetii.

Karolak jest też pełnoetatowym ojcem. Nie kryje, że odkąd zamieszkał razem z córką, synem i ich mamą, codziennie odkrywa nowe rzeczy. Nigdy na przykład nie przypuszczał, że nie będzie się mógł doczekać wieczorów, by usiąść z gitarą i śpiewać dzieciom piosenki! Lena i Leon są dla Tomasza Karolaka najważniejszymi osobami na świecie. Aktor  przyznaje, że ojcostwo zmieniło go, a dzieci wywróciły jego świat do góry nogami.

- Ojcostwo definiuje moje życie, bo ja w ogóle uważam, że sensem życia człowieka jest posiadanie potomstwa, a jak tych dzieci nie ma, to jest problem. Bo w końcu co po nas zostanie? - powiedział Tomasz Karolak w jednym z wywiadów i stwierdził, że dziś nie potrafi nawet wyobrazić sobie swojego świata bez Leny i Leona. 

Tomasz Karolak stara się być takim ojcem, jakim był jego tata. Mówi, że nawet kiedy na planie serialu czy filmu wciela się w ojca, odgrywa własnego tatę!

WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ

Weronika Książkiewicz również nie rozstała się z aktorstwem. W walce o marzenia nie przeszkodziła jej nawet ciężka choroba, która dotknęła ją jeszcze zanim pojawiła się w "Piątym stadionie". W 2009 roku aktorka usłyszała straszną diagnozę. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór kręgosłupa. Aktorka potraktowała ustalenia lekarzy bardzo poważnie i przez długi czas żyła w lęku o własne życie.

Na szczęście okazało się, że nowotwór, który zaatakował jej organizm nie wymagał chemioterapii i mógł zostać usunięty operacyjnie. Aktorka nie zwlekała z decyzją. Szybko zgłosiła się na zabieg, bojąc się, że w innym przypadku groziłby jej paraliż ciała. Operacja zakończyła się pomyślnie. Dziś Weronika Książkiewicz jest gotowa na to, by radzić sobie z największymi wyzwaniami. Po "Piątym stadionie" wzięła się za inne projekty i wystąpiła między innymi w "Leśniczówce", "Na dobre i na złe" i "Świecie według Kiepskich".

ARKADIUSZ JAKUBIK

Aktor po raz pierwszy postawił stopę na planie zdjęciowym, będąc jeszcze dzieckiem. Choć występ w "Okrągłym tygodniu" dał początek jego karierze aktorskiej, okazał się on dla samego gwiazdora niezwykle trudnym przeżyciem. Udział w tym projekcie stał się furtką do kariery, którą obecnie aktor z powodzeniem rozwija. Okazuje się jednak, że praca na planie "Okrągłego tygodnia" wymagała od niego zbyt dużo. Podczas zdjęć doszło do nieprzyjemnego incydentu, który aktor po latach nazwał swoją "największą traumą dzieciństwa".

W jednej ze scen bohaterka, w którą wcielała się Emilia Krakowska, myje serialowego Gustlika. Młody aktor był całkiem nagi. Miało to być dla niego wstrząsające doświadczenie. Już wtedy pokazał mocny charakter i pokłócił się z reżyserem filmu. Dzisiaj aktor z uśmiechem wspomina swój debiut. Nie da się ukryć, że przez te wszystkie lata dużo się zmieniło. Jakubik już w niczym nie przypomina małego łobuza sprzed lat.

"Piąty stadion" był dla niego jednym z wielu aktorskich projektów. Po zakończeniu emisji serialu zagrał między innymi w "Klerze" oraz w "W głębi lasu". Nic nie wskazuje na to, by zamierzał zwolnić tempo. Możemy więc liczyć na to, że jeszcze nieraz zaskoczy nas swoimi kreacjami.

Zobacz też:

"M jak miłość": Odcinek 1653. Litry alkoholu i zdrada! Tych scen widzowie długo nie zapomną

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama