Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10067
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pamiętasz Ankę z "Daleko od szosy"? Nie uwierzysz, co teraz robi Irena Szewczyk!

Irena Szewczyk urodziła się 5 grudnia 1947 roku w Łodzi. Niezapomniana Ania z "Daleko od szosy" nagle postanowiła porzucić karierę aktorską i zająć się zupełnie czymś innym. Co się z nią stało i co robi dziś?

Siedmioodcinkowa produkcja TVP otworzyła również drzwi do kariery głównym aktorom - Krzysztofowi StroińskiemuSławomirze Łozińskiej i Irenie Szewczyk. Fabuła serialu "Daleko od szosy", do którego wciąż wielu widzów powraca z nostalgią, była zainspirowana prawdziwą historią. Napisał ją Leszek (w serialu zmieniono nazwiska bohaterów) - uczeń łódzkiego technikum dla pracujących.

Reklama

Irena Szewczyk: Kariera

Przed "Daleko od szosy" widzowie mogli oglądać Irenę Szewczyk w takich filmach jak "Rzeczpospolita babska" i "Milion za Laurę" oraz sztukach na deskach łódzkiego Teatru Nowego. W kultowej produkcji TVP aktorka wcielała się w Anię, ukochaną Leszka Góreckiego granego przez Krzysztofa Stroińskiego.

Choć Stroiński nadal występuje w filmach i w serialach, to po latach przyznał, że nie lubi wspominać, ani rozmawiać o roli, która przyniosła mu ogromną popularność wśród widzów. Okazuje się, iż postać Leszka doprowadziła do zaszufladkowania aktora w jednym typie roli.

Irena Szewczyk: Niezapomniana Ania z "Daleko od szosy"

Irena Szewczyk w wywiadach podkreślała, że prywatnie jest przeciwieństwem swojej bohaterki - studentki z miasta zakochanej w chłopaku z małej wsi. 

Szybko okazało się, że nie miała się czego bać. Polacy pokochali serial i jego bohaterów z wszystkimi ich wadami oraz zaletami. Ludzie na ulicy zaczepiali aktorów, by dowiedzieć się czegoś więcej o lubianej produkcji. 

"Daleko od szosy": Co stało się z serialową Anką?

Co po latach stało się z serialową Anką? Dlaczego Irena Szewczyk zrezygnowała z kariery? Rolę w "Daleko od szosy" otrzymała wkrótce po zakończeniu studiów aktorskich. Na planie serialu pojawiła się mając 29 lat. Aktorka lubiła granie w tego typu produkcjach - podobała jej się ciągłość i fakt, że widzowie mogli zaangażować się w życie bohaterów. Po latach wspominała:

W połowie lat 80. wróciła do rodzinnej Łodzi, gdzie przez pięć lat grała w Teatrze Nowym. 

Irena Szewczyk: Jak żyje dziś?

Aktorka zagrała jeszcze w kilku produkcjach, jednak postanowiła zrezygnować z kariery aktorskiej w 1994 roku. Podobnie jak bohaterka "Daleko od szosy" postanowiła podjąć odważną decyzję i całkowicie zmieniła swoje życie. 

Irena Szewczyk ukończyła kolejne studia i została pracownikiem naukowym w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego.

Czytaj więcej: "Daleko od szosy": Mezalians rodem z PRL-u

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Daleko od szosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy