Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4199
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niezapomniane seriale lat 80., które nigdy się nie zestarzeją!

Z biegiem lat pewne rzeczy się zmieniają - ale na pewno nie polskie kultowe seriale, które zawsze pozostaną w pamięci. “Rudy 102”, Hans Kloss, “07 zgłoś się”, pamiętne czasy PRL-u, komedie, a przy tym ważne kwestie równouprawnienia w latach 80. Pamiętacie te seriale?

Czterej pancerni i pies

Na pewno większość pamięta kultowy serial, ukazujący przygody żołnierzy w walce o wyzwolenie Polski.

Reklama

Poznajemy pięciu członków załogi czołgu "Rudy": Janka Kłosa (Janusz Gajos), Gustlika (Franciszek Pieczka), Grzesia (Włodzimierz Press) i Olgierda (Roman Wilhelmi), zastąpionego później przez Tomusia Czereśniaka (Wiesław Gołas), a także ich wiernego kompana, psa Szarika.

Jednak wyniki oglądalności nie byłyby takie spektakularne bez wplatania zabawnych historii, jak i oczywiście wątków miłosnych z udziałem pięknej Marusi (Pola Raksa), Lidki (Małgorzata Niemirska) i Honoraty (Barbara Krafftówna).

"Czterej pancerni..." przedstawia tragizm wojny, oswaja z nią społeczeństwo, ale oczywiście z zachowaniem propagandy przyjaźni w ramach bloku socjalistycznego. Poza tym to nie tylko serial wojenny, ale przede wszystkim historia o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości i braterstwie.

Do dziś chętnie oglądany "Czterech pancernych..." kręcony był w Żaganiu, a to dlatego, że właśnie tam stacjonowało największe zgrupowanie wojsk pancernych. Żołnierze z jednostki chętnie pomagali w kręceniu serialu, jako statyści.

Ponadto ze względu na niski budżet aktorzy używali... prawdziwej amunicji, która była zwyczajnie tańsza. Na obecnym w Żaganiu poligonie ostatecznie nakręcono mnóstwo scen, co było naprawdę ciężką pracą. Współpraca z psim aktorem też nie jest wcale tak łatwa, jak się może wydawać!

Szarika grały tak naprawdę trzy psy: główny, Trymer oraz Atak i Spik - każdy z nich brał udział w innych scenach: jeden tropiący, inny atakujący.

Tematyka wojenna obecna jest nie tylko w serialach, ale również w grach! W Empire World War III rozpoczęła się trzecia wojna światowa! Zwyciężysz ją tylko dzięki ciężkiej pracy i odpowiedniej organizacji. Wymyśl najlepszą taktykę i wybierz dowódcę, który zastosuje ją w bitwach.

Zbierz swoje wojsko i wyszkol je tak, aby bez problemu pokonało wroga! Jeśli wygrasz bitwę masz okazję zgarnąć ziemię z bardzo rzadkim surowcem milenium! Nie zapominaj o zakładaniu sojuszy, aby zwiększyć szanse na zgładzenie rywali! Dołącz do Empire: World War III i poprowadź swoją armię do walki!

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje