Reklama

Nie żyje Ryszard Nadrowski. Polski aktor zmarł po długiej chorobie

Nie żyje Ryszard Nadrowski. Aktor miał na swoim koncie wiele ról teatralnych i telewizyjnych.

Ryszard Nadrowski: Kariera

Ryszard Nadrowski urodził się 28 lutego 1937 roku. Był absolwentem wydziału aktorskiego  PWSTiF w Łodzi. Po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć Ryszarda Nadrowskiego na scenie w spektaklu telewizyjnym "Volpone" w 1965 roku. Przez lata aktor wystąpił w kilkunastu sztukach; występował na deskach Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie (1959-61), Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie (1961-64), Teatru Narodowego w Warszawie (1964-79) Polskim w Warszawie (1979-2003).

Ryszard Nadrowski pełnił również funkcję prodziekana na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Chopina oraz był wieloletnim współpracownikiem Polskiego Radia i Polskiego Związku Niewidomych oraz członkiem Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami.

Reklama

Ryszard Nadrowski: Seriale


Ryszard Nadrowski nie stronił także od produkcji telewizyjnych. Fani kultowych polskich seriali pamiętają go zapewne z ról w "Blisko, coraz bliżej", "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy", "Domu", "Tajemnicy Enigmy" oraz "Polskich drogach".

Ryszard Nadrowski: Lektor

Wiele osób kojarzy także aktorka jako świetnego lektora, który z pełnym zaangażowaniem czytał przygody bohaterów różnych powieści (m.in. "Cyganie i przemytnicy. Le pednola" Karola Maya).

Ryszard Nadrowski zmarł 17 sierpnia 2021 roku po długiej chorobie.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje