Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2544
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie potrafi żyć... higienicznie

Jerzy Kryszak, czyli Zdzisław Kołek z kultowego serialu "Alternatywy 4" i kapitan Jerzy Marek z niezapomnianego "Tulipana", swoją aktorską karierę rozpoczynał od grania poważnych ról teatralnych (zagrał m.in. Hamleta). Dziś kojarzony jest głównie z... kabaretem!


Reklama


Odkąd Jerzy Kryszak postanowił poświęcić się kabaretowi, jego życie - co sam wielokrotnie przyznawał w wywiadach - stało się bardzo szybkie i bardzo chaotyczne.

- Nie potrafię żyć higienicznie - mówi Jerzy Kryszak, który od ponad 20 lat woli nazywać siebie artystą kabaretowym i parodystą niż aktorem.

- Nie godzę się na systematyczność i stabilizację, bo takiej już jestem konstrukcji i... chwała Bogu! Wolę, gdy wszystko wokół mnie się pali niż tli. To są moje wady, ale nie ucieknę od nich - przyznaje niezapomniany Zdzisław Kołek z serialu "Alternatywy 4".

Jerzy Kryszak nie kryje, że nie potrafi usiedzieć długo w jednym miejscu. Żartuje, że nawet w fotelu ma sprężynę, która uwiera, gdy tylko wygodnie sobie siada. Jest przy tym człowiekiem bardzo... nieśmiałym!

- Ale nieśmiałość ta występuje tylko w kontakcie z pojedynczym człowiekiem. W kontakcie z tysiącem osób, które siedzą na widowni, nie ma o niej mowy. Masa ludzi rzadko mnie onieśmiela. Ale pojedyncze jednostki onieśmielają mnie zawsze - opowiada.

Właśnie z powodu nieśmiałości Jerzy Kryszak nie lubi chodzić do kawiarni, lokali, na przyjęcia. Inna sprawa, że na bankietach czuje się niepotrzebny i jego na nich nieobecność jest - jak twierdzi - sprzeciwem wobec pustki ziejącej z tego rodzaju spotkań.

- Wolę spotkać się i pogadać z panią przyjmującą opłatę za korzystanie z publicznej toalety, bo od niej przynajmniej mogę się dowiedzieć czegoś o życiu... - mówi.

 

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Kryszak | alternatywy 4 | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje