Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3961
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nel z “W pustyni i w puszczy”. Zmarnowana kariera aktorki?

Rolę Nel Rawlison dostała w wieku ośmiu lat. Nie spodziewała się, że po wprowadzeniu filmu na ekrany kin zdobędzie tak ogromną popularność i zostanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych gwiazd. Co słychać dziś u Moniki Rosci?

 “W pustyni i w puszczy", reżyserii Władysława Ślesickiego, była wyczekiwaną przez wszystkich ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza. Młodziutka Monika Rosca miała nie lada wyzwanie, aby dostać rolę Nel. Ośmioletnia wtedy dziewczynka pokonała pięć tysięcy rywalek i stała się znaną w całej Polsce młodą gwiazdą filmową.

Reklama

Po latach opowiadała, że praca na planie, która trwała trzy lata, nie była łatwa, szczególnie dla tak małej aktorki. Wspomina, że wraz z filmowym Stasiem, Tomaszem Mędrzakiem, musieli przyzwyczaić się do warunków panujących w Egipcie czy Sudanie, a także do kontaktu z wielokulturową ekipą filmową, dzięki czemu z resztą opanowała języki obce. 

Nie brakowało też niebezpiecznych przygód z dzikimi zwierzętami. Poza tym przyznała, że praca nad filmem nauczyła ją dojrzałości i odporności. 

Rolą Nel Rawlison Rosca podbiła serca widzów w każdym wieku. Nie było osoby, która nie kojarzyłaby ślicznej, delikatnej blondyneczki z dużymi niebieskimi oczami. Niestety, ku niezadowoleniu fanów, “W pustyni i w puszczy" okazała się jedyną produkcją, w której zagrała. 

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje