Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6445
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Miłosny trójkąt PRL-u. Tym romansem żyła Warszawa

Ignacy Gogolewski powiedział kiedyś, że każda jego miłość kończyła się rozpaczą. Jest w tym wiele z prawdy. Jedna z jego byłych ukochanych próbowała popełnić samobójstwo. Pierwszą żonę zdradził ze znaną prezenterką. O tym miłosnym trójkącie mówiła cała Polska. Druga żona aktora zginęła w tragicznym wypadku. Po jej śmierci przysiągł sobie, że już nigdy się nie ożeni.

Pierwszą żonę - aktorkę Katarzynę Łaniewską, czyli Józefinę Lasek z "Plebanii" - poznał jeszcze w czasie studiów. Podobno do ożenku z nią został... zmuszony. Kiedy pewnej nocy przyłapano go z młodziutką koleżanką w niedwuznacznej sytuacji, dostał od władz uczelni ultimatum - albo wezmą ślub, albo oboje zostaną wyrzuceni ze szkoły teatralnej.

Reklama

Wybrali ślub. Aktorska para przeżyła razem 10 lat. Doczekali się córki Agnieszki. Małżeństwo rozpadło się, gdy aktor zakochał się w znanej wtedy wszystkim Polakom Irenie Dziedzic. Chociaż mieszkali w tej samej kamienicy, to oficjalnie po raz pierwszy poznali się na planie programu "Tele-Echo". 

Aktor i dziennikarka nie próbowali nawet walczyć z rodzącym się uczuciem. Początkowo starali się ukryć swój związek. Jednak w środowisku aktorskim aż huczało od plotek. Gogolewski porzucił żonę oraz córkę i przeprowadził się do nowej ukochanej. "Zwykle mężczyźni odchodzą do dużo młodszych kobiet. Mąż odszedł do starszej" - skomentowała po latach Katarzyna Łaniewska. Aktorka po latach wybaczyła mu zdradę. Dla dobra córki starali się utrzymać przyjazne relacje.

***Zobacz także***

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama