Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10295
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Miliony kobiet się w nich kochały! Oto najwięksi łamacze serc w PRL-u

Młodzi, atrakcyjni i rozpoznawalni – tacy właśnie są aktorzy, którzy zdobyli serca kobiet, wcielając się w role przystojnych bohaterów. Ich obecność na ekranie nie tylko zwiększała oglądalność seriali, ale również przyczyniła się do tego, że te produkcje zyskały status kultowych.

Kariera i życie osobiste Stanisława Mikulskiego

Stanisław Mikulski swoją karierę rozpoczął od występów teatralnych, a pierwszą znaczącą rolę filmową otrzymał w filmie "Kanał". Szeroką popularność zdobył dzięki wcieleniu się w postać Hansa Klossa w kultowym serialu "Stawka większa niż życie". Znaczące były także jego role jako Pan Samochodzik i porucznik MO Lech Rysik w filmie "Miś".

Mimo profesjonalnych sukcesów i popularności, życie prywatne Mikulskiego było pełne tragedii. Aktor doświadczył bólu utraty dwóch synów, a kilka lat później zmarła również jego druga żona.

Reklama

Kariera i życie uczuciowe Daniela Olbrychskiego

Daniel Olbrychski jest cenionym aktorem, szczególnie pamiętanym za role Andrzeja Kmicica w "Potopie" oraz w "Ogniem i mieczem". Jego talent można również podziwiać w takich kultowych polskich produkcjach jak "Wesele" czy "Pan Wołodyjowski". Olbrychski z sukcesem wkroczył także na arenę międzynarodową, pojawiając się w takich filmach jak "Salt", gdzie wystąpił u boku Angeliny Jolie.

Jako młody aktor, Olbrychski podbił serca wielu kobiet, które walczyły o jego względy. W latach 70. dużo mówiono o jego burzliwym romansie z Marylą Rodowicz, chociaż ich związek ostatecznie się nie utrzymał. Przez wiele lat aktor cieszył się niezmiennym zainteresowaniem ze strony płci przeciwnej.

Andrzej Łapicki: Obiekt westchnień

Andrzej Łapicki zapamiętany został nie tylko dzięki swojemu ogromnemu talentowi aktorskiemu, ale także licznych rolom w filmach i teatrze... oraz swoim licznym romansom! Był obiektem westchnień milionów Polek i uchodził za jednego z najprzystojniejszych aktorów okresu PRL.

W swojej karierze Łapicki zyskał szerokie uznanie za role w takich filmach jak "Jak daleko stąd, jak blisko", "Wesele", "Ziemia obiecana" oraz "Wszystko na sprzedaż".

Pod koniec życia aktora dużo mówiono o jego małżeństwie z Kamila Mścichowską, która była od niego młodsza o niemal 60 lat, co wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej.

Bronisław Cieślak: Z porucznika Borewicza do życia poza światłem reflektorów

Bronisław Cieślak zadebiutował na ekranie w 1976 roku w serialu "Znaki szczególne", a jego kariera nabrała tempa dzięki roli w "07 zgłoś się". Jako porucznik Borewicz zdobył ogromną popularność, a ta postać do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych w jego dorobku aktorskim.

Inną znaczącą rolą, którą zapamiętano Cieślaka, jest postać detektywa Malanowskiego z serialu "Malanowski i partnerzy".

W ostatnich latach Bronisław Cieślak rzadziej pojawia się na ekranie, co jest spowodowane jego walką z chorobą, która rozpoczęła się w 2018 roku. Aktor zdecydował się na odpoczynek i obecnie skupia się głównie na sobie i swojej rodzinie.

Czytaj również: Andrzej Grabowski w nowej roli. "Malanowski i partnerzy" ogłosili wielki powrót

Jan Englert: Nieustający urok i wsparcie dla byłej żony

Jan Englert nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród tysięcy Polek, które zachwycają się jego urodą. Jego talent i charyzma przyciągały widzów do każdej produkcji, w której się pojawił, już od czasów, gdy był młodym, początkującym aktorem.

Do najbardziej znanych produkcji z jego udziałem należą "Polskie drogi", "Noce i dnie" oraz "Matki, żony i kochanki". Englert znany jest również z nowszych ról, jak choćby w serialu TVN "Diagnoza".

Niedawno dużo mówiono o tajemniczych spotkaniach aktora z Barbarą Sołtysik. Wkrótce jednak wyjaśniło się, że spotkania te miały miejsce w kontekście wsparcia, jakie Englert okazuje swojej byłej żonie. Sołtysik przebywa w specjalistycznym ośrodku z powodu problemów z pamięcią. Mimo rozwodu, Englert i Sołtysik nadal utrzymują bliskie relacje i regularny kontakt.

Zobacz też: 

Życie gwiazdy "Rancza". Tak mieszka Marta Chodorowska

Z HBO Max może zniknąć prawie 50 filmów. Co warto obejrzeć?

Netflix szykuje wielkie widowisko: ekranizację "Stu lat samotności"!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy