Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2593
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ma już 85 lat!

Myszka Miki zmienia się, ale nie starzeje. Bawi kolejne pokolenia dzieci i budzi uśmiech dorosłych. Co ciekawe, obecnie ma dwa wizerunki – nowoczesny i retro!

Gdyby nie kłopoty prawne pewnego królika, Myszka Miki wcale by nie powstała! Walt Disney wymyślił ją, kiedy jego wytwórnia straciła prawa autorskie do Królika Oswalda, który był bohaterem jego filmów w latach 20. Podobno zainspirowała go myszka, która przebiegła przez jego biurko, kiedy zafrasowany szukał pomysłu na nowego bohatera bajek. Nakarmił ją, próbował oswoić i obserwował. A potem także narysował.

Historyczne dzieło

Reklama

Pierwszy raz Miki pojawił się w animacji "Plane Crazy" z 1928 roku. I jeszcze w tym samym roku dostał rolę główną w kreskówce "Parowiec Willy". Film zapisał się w historii nie tylko dlatego, że jego bohater wkrótce stał się gwiazdą całej wytwórni, ale także dlatego, że był pierwszym animowanym filmem dźwiękowym. Co ciekawe, głosu głównemu bohaterowi użyczył sam Walt Disney! Myszka Miki szybko zdobyła popularność, a Walt Disney w 1932 roku został uhonorowany Oscarem za powołanie jej do życia.

Impreza już od rana


Data premiery "Parowca Willy", czyli 18 listopada, dziś jest traktowana jako dzień urodzin Myszki Miki. W tym roku kończy 85 lat! Na kanale Disney Junior świętowanie rozpocznie się już o godz. 6.45 podwójnym odcinkiem "Klubu Przyjaciół Myszki Miki", a następnie zobaczymy specjalne, imprezowe odcinki innych seriali m.in. "Jake i piraci z Nibylandii", "Klinika dla pluszaków" czy "Jej Wysokość Zosia". Różne oblicza Miki zmienia się, ale nie starzeje. W nowoczesnej animacji z cyklu "Klub Przyjaciół..." jest cierpliwym, interaktywnym nauczycielem dla najmłodszych widzów, a w nowym serialu "Miki w szortach" bawi dzieci w wieku szkolnym (w soboty o godz. 10.50 w Disney Channel). Co ciekawe, ta najnowsza produkcja o Myszce Miki nawiązuje stylistyką do... tych najstarszych filmów.

Anna Janiak

Dowiedz się więcej na temat: Myszka Miki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje