Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 6985
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lokatorzy": Gwiazdy serialu po latach! Jak się zmienili?

Serial „Lokatorzy” ponad dwie dekady temu bawił miliony widzów. Produkcja opowiadała o losach trójki mieszkańców warszawskiej kamienicy – Krysi, Zuzi i Jacka, którzy tworzyli paczkę przyjaciół i przeżywali zabawne przygody. Aktorzy, wcielający się w główne role, dzięki serialowi zyskali ogromną popularność i sympatię, jednak nie do końca dobrze wykorzystali swoje 5 minut. Jak potoczyły się ich losy po zakończeniu serialu?

"Lokatorzy": Ulubiony serial komediowy Polaków?

Serial "Lokatorzy" cieszył się dużą sympatią widzów, podobnie jak postaci wykreowane przez Michalską, Borys i Lesienia. Cała trójka dzieliła mieszkanie, a także problemy i troski.

Produkcja zadebiutowała na ekranach 6 lutego 2000 roku i dość szybko zyskała sporą oglądalność. Losy Krysi, Zuzi i Jacka spodobały się na tyle, że serial emitowany był przez kolejne 5 lat, a tuż po zakończeniu jego emisji powstał spin-off - "Sąsiedzi".

Pamiętacie głównych bohaterów serialu "Lokatorzy"? To właśnie dzięki ich różnorodnym charakterom i nietuzinkowym osobowościom, pokochały ich miliony widzów!

Reklama

Krysia Drewnowska pochodziła z Ostrołęki. Mieszkała razem z Zuzią w jednym pokoju. Pracowała w kwiaciarni. Była najbardziej odpowiedzialną z całej paczki, często wyciągała pozostałą dwójkę z tarapatów. Zuzia Śnieżanka do Warszawy przybyła z Jeleniej Góry. Pracowała jako sekretarka, a w późniejszych odcinkach recepcjonistka w klinice. Była głupiutka, ale urocza. Cechą charakterystyczna Zuzi był perlisty śmiech. Mieszkanie lokatorskie opuściła z chwilą, gdy wyjechała do Kenii, by pomagać leczyć dzieci.

Do przyjaciółek dość szybko dołączył Jacek Przypadek. Na początku serialu uczył się w studium gastronomicznym, później został szefem kuchni. Był kobieciarzem, żartownisiem i wiecznym chłopcem.

Mimo że od zakończenia emisji serialu minęło już wiele lat, fani wciąż z sentymentem wspominają produkcję i chętnie śledzą losy serialowych "Lokatorów". Co słychać u gwiazd po latach?

Agnieszka Michalska, czyli serialowa Krysia

Choć od premiery "Lokatorów" minęły już ponad dwie dekady, serialowa Krysia wciąż pozostaje najbardziej rozpoznawalną rolą Agnieszki Michalskiej. I mimo że w kolejnych latach aktorce, która w ubiegłym roku skończyła 50 lat, nie udało się wykreować równie charakterystycznej postaci, wciąż jest aktywna zawodowo.

Gwiazda nie ukrywała jednak nigdy, że postać Krysi utrudniła jej rozwój dalszej kariery i zdecydowanie ją zaszufladkowała.

Po zakończeniu emisji "Lokatorów" telewidzowie mogli oglądać ją w mniejszych rolach w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych, jak "Kryminalni", "Bulionerzy", "Mamuśki", "Na dobre i na złe", "Pierwsza miłość", "Ojciec Mateusz" czy "Na Wspólnej".

Michalska do dziś raczej stroni od ścianek, aktywna jest za to w mediach społecznościowych. Na jej Instagramie co jakiś czas pojawiają się zdjęcia, dzięki którym możemy zobaczyć, jak gwiazda obecnie wygląda. Trzeba przyznać, że zupełnie nie wygląda na swój wiek!

Olga Borys: Przebojowa Zuzia

Olga Borys nie powtórzyła już po latach swojego sukcesu z "Lokatorów", który odniosła dzięki roli Zuzi Śnieżanki. Od 2005 roku grywa drugoplanowe bohaterki. W 2007 wygrała program "Gwiazdy tańczą na lodzie". W 2016 próbowała natomiast swoich sił w show "Twoja twarz brzmi znajomo".

Oglądaliśmy ją także w serialach "Galeria", "Ojciec Mateusz" czy "M jak miłość", a w 2017 roku zagrała seksoholiczkę w filmie "Porady na zdrady". I to właściwie byłoby tyle.

Od dawna aktorka spełnia się zawodowo głównie na teatralnej scenie. Występowała na deskach m.in. warszawskiego Teatru Studio, Teatru Komedia, Teatru Kwadrat.

Co ciekawe, gwiazda "Lokatorów" ma za sobą studia doktoranckie oraz debiut... reżyserski - wyreżyserowała "Bierki", przedstawienie dyplomowe słuchaczy olsztyńskiego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sweruka.

Michał Lesień: Jacek Przypadek

Michał Lesień po zakończeniu serialu wyjechał do Holandii na zdjęcia do serialu dokumentalnego "Test case", który miał swoją premierę w lipcu 2006 na antenie Discovery Channel. W 2008 roku wystąpił w show "Taniec z Gwiazdami", niestety, odpadł w pierwszym odcinku.

W latach 1999-2005 występował w Teatrze Polskim w Warszawie. Współpracował także z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Od roku 2016 zajmuje się także reżyserią seriali paradokumentalnych.

Obecnie gra w "Barwach szczęścia", "Leśniczówce" i "Klanie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL