Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 6875
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Krystyna Maciejewska: Była żoną Zbigniewa Zapasiewicza. Jak wyglądało jej życie?

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska zdobyła popularność za sprawą ról w kultowych polskich serialach. Występowała między innymi w "Czterdziestolatku" i "Domu". Była pierwszą żoną znanego polskiego aktora Zbigniewa Zapasiewicza. Z czasem małżonkowie zaczęli wdawać się w kłótnie, z którymi aktor nie potrafił sobie poradzić. Jak podają źródła, to właśnie brak spokoju w domu wpędził go w nałóg.

Kariera aktorska Krystyny Zapasiewicz-Maciejewskiej

Aktorka przyszła na świat 2 października 1933 roku w Inowrocławiu. Kiedy postanowiła związać się zawodowo z aktorstwem, podjęła studia w krakowskiej szkole teatralnej, którą ukończyła w 1957 roku. Po uzyskaniu dyplomu występowała w teatrach w Częstochowie, Krakowie i Warszawie.

Na szklanym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1963 roku, grając Donę Irenę w spektaklu telewizyjnym Teatr Klary Gazul. Później zagrała także w "Końcu księgi VI" (1964 r.) oraz w "Melissie" (1970 r.). Jej debiutem filmowym była rola w filmie "Koniec babiego lata" (1974 r.) W tym samym roku pojawiła się na ekranach telewizorów jako ekspedientka w Domach Towarowych "Centrum" w kultowym serialu "Czterdziestolatek".

Reklama

Po tym występie na cztery lata zniknęła z ekranów, by powrócić w epizodycznej roli w filmie "Znaków szczególnych brak". W późniejszym czasie zagrała także w "Skradzionej kolekcji" (1979 r.), "Domu" (1982 r.) i "Rzece kłamstwa" (1984 r.).

Aktorka była pierwszą żoną Zbigniewa Zapasiewicza

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska i Zbigniew Zapasiewicz poznali się w warszawskim Teatrze Dramatycznym. W środowisku artystycznym natychmiast zaczęto plotkować o tym, że aktor i wschodząca gwiazda mieli się ku sobie. Mówiono, że Zapasiewicz nie potrafił oderwać od swojej wybranki wzroku od momentu, w którym zobaczył ją po raz pierwszy.

Z czasem zauroczenie przerodziło się w silne uczucie. Na tyle silne, że w połowie lat 60. spontanicznie podjęli decyzję o zawarciu związku małżeńskiego. Nie wiedzieli, że szczęśliwa, wspólna przyszłość wcale nie była im pisana.

Zapasiewicz był bardzo pracowitym człowiekiem i szybko piął się po szczeblach kariery. Jego żona w tym czasie grywała mniejsze role, cierpliwie czekając na tę, która przyniesie jej sławę. Znajomy pary twierdzili, że aktorka nie potrafiła sobie z tym poradzić, przez co często nie panowała nad swoimi emocjami. Z czasem w ich domu zaczęły wybuchać głośne kłótnie, które później przeradzały się w prawdziwe awantury. W pewnym momencie zrezygnowany Zapasiewicz zaczął szukać pocieszenia w alkoholu. To stało się jego zgubą. Wpadł w nałóg, a media podawały, że winna temu była właśnie Krystyna Maciejewska.

Kiedy aktor zrozumiał, że to właśnie zachowanie jego żony sprawiło, że tracił kontrolę nad własnym życiem, postanowił zakończyć związek.

Zobacz też: Zbigniew Zapasiewicz: Był wybitnym aktorem. Nałóg zrujnował mu zdrowie

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska nie żyje

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska pojawiła się na ekranie po raz ostatni w 1984 roku. Jak podają źródła, pod koniec życia mieszkała sama, a gdy zaczęła podupadać na zdrowiu, polegała na pomocy sąsiadów. 

Informacja o śmierci aktorki trafiła do mediów 16 stycznia 2022 roku. Przyczyna jej zgonu na razie nie jest znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL