Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kochały się w nim miliony Polek! Co dzisiaj robi ekranowy Bohun?

​Chociaż Helenie serce skradł Skrzetuski, to na początku XXI wieku Polki wzdychały do Bohuna. Trudno się temu dziwić skoro patrzył on z ekranu niebieskimi oczami Aleksandra Domogarowa. Od premiery "Ogniem i mieczem" minęło już wiele lat. Jak dzisiaj wygląda ekranowy Kozak?

Po występie w ekranizacji sienkiewiczowskiej powieści popularność Domogarowa sięgnęła w Polsce zenitu. Mało znany do tej pory rosyjski aktor, z dnia na dzień stał się gwiazdą. Mało kto wie, że niewiele brakowało, by zawadiackiego Bohuna zagrał ktoś inny.

Reklama

Początkowo planowano obsadzić w tej roli... Bogusława Lindę. Po przeczytaniu scenariusza aktor odrzucił jednak tę propozycję. Twórcy zdecydowali się przeprowadzić casting wśród ukraińskich oraz rosyjskich aktorów.

Aleksander Domogarow od razu zyskał uznanie w oczach Jerzego Hoffmana. Jego kandydaturze z pewnością pomógł fakt, że aktor doskonale znał powieść i utożsamiał się z kozackim dowódcą. "Bo Bohun to ja" - miał stwierdzić aktor. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że rzeczywiście tak jest.

***Zobacz także***

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje