Reklama

Katarzyna Paskuda: Nie tylko aktorka

Co robi dziś aktorka znana z popularnych polskich seriali? Sprawdźcie!

Katarzyna Paskuda dla wielu widzów jest serialową Carmen ze "Złotopolskich". Występ w jednej z najpopularniejszych polskich telenowel był debiutem aktorki na małym ekranie.

Na przestrzeni lat Katarzyna Paskuda wystąpiła w kilkunastu produkcjach telewizyjnych i filmowych. W jej filmografii znajdują się takie tytuły jak "Superprodukcja", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Planeta K", "Hel".

W tym ostatnim zagrała ponętną Esmę. O swojej postaci opowiadała tak: "Esma jest kobietą niespełnioną zawodowo i partnersko, która chciałaby mieć kogoś i być kochana. Jest właścicielką tawerny, lokalnego miejsca rozrywki, gdzie można napić się i zobaczyć kobiety tańczące na rurze. Esma zatrudnia do tego młodsze dziewczyny, o które jest trochę zazdrosna, bo sama nie jest już pierwszej młodości".

Reklama

Katarzyna Paskuda zagrała też w popularnych serialach. Pojawiła się w "Samym życiu", "Tygrysach Europy", "Lot 001", "Zostać miss" czy "Na dobre i na złe".

Początki jej kariery nie były proste.

W wywiadzie z Plejadą mówiła: "Od 16. roku życia sama decydowałam o swoim życiu. Może to było odważne, ale teraz cieszę się, że mama dawała mi wolną rękę, bo dzięki temu nauczyłam się żyć. Jak przyjechałam do Warszawy jako 18-latka, pracowałam w punkcie sieci Plus, by zapłacić za pokój w mieszkaniu na Saskiej Kępie. Czasami było tak źle, że nie stać mnie było na tramwaj".

Katarzyna Paskuda zdobyła ogromną popularność, zagościła na łamach magazynów dla panów, takich jak "Playboy" czy "CKM". Nie wstydzi się tych zdjęć.

"Mam urodę, jaką mam. Jest dość oryginalna, wyrazista, trochę 'playboyowska'. Dzięki niej dostaję propozycje ról określonego typu - jak kochanka czy kobieta lekkich obyczajów. Nie mam nic przeciwko goliźnie. Jeśli w filmie, oprócz nagości i seksu, są jeszcze dobre dialogi, fajnie ukazane relacje między bohaterami oraz pojawia się szansa pokazania się w różnych odsłonach i zademonstrowania wachlarza aktorskich możliwości, to ja się na to decyduję" -  stwierdziła w jednym z wywiadów.

Kiedy zarzucono jej, że nie jest zawodową aktorką, postanowiła podjąć studia aktorskie. W 2006 roku z sukcesem ukończyła Wydział Aktorski Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ma również dyplom fotografa.

Gdy była u szczytu kariery, wyjechała do Szwecji. Co było przyczyną tej decyzji?

"Po prostu się zakochałam. Poznałam chłopaka, który był Polakiem i przyjeżdżał na wakacje do Płocka, ale był ze Szwecji. Postanowiłam, że wyjadę tam na stałe, skończę szkołę i zostanę. Ale wszystko potoczyło się inaczej. To była piękna przygoda, ale po dwóch latach wróciłam, bo za bardzo tęskniłam za rodziną" - zwierzyła się Plejadzie.

Choć ostatni raz na ekranach pojawiła się w 2015 roku, to na jej koncie nie brak sukcesów. Teraz Katarzyna Paskuda skupiła się na fotografii oraz dziennikarstwie.

Obecnie jest redaktorką naczelną magazynu Gentleman, w którym prowadzi swój dział "PaskudaObiektywnie". Pełni również funkcję redaktor prowadzącej "Photo Culture".

Katarzyna Paskuda jest także pomysłodawczynią kalendarza "Szlachetna kobieta". Celem akcji jest rozmowa o problemach kobiet, rozpoznanie i leczenie chorób, które dotykają kobiety. Zyski ze sprzedaży przeznaczane są na działalność wybranych fundacji.

Prywatnie Katarzyna Paskuda jest mężatką i matką dwójki synów.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje