Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2604
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jubileusz serialu "Kariera Nikodema Dyzmy"

W siedzibie TVP odbyło się jubileuszowe spotkanie z aktorami z serialu "Kariera Nikodema Dyzmy", który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie.


Reklama


Siedmioodcinkowy serial oparty na powieści Tadeusza Dołegi-Mostowicza wyreżyserowali Jan Rybkowski oraz Marek Nowicki, a jego premiera odbyła się w kwietniu 1980 r. Akcja toczy się w latach 20-tych ubiegłego wieku - widzowie poznają historię bezrobotnego urzędnika pocztowego, który dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności dostaje się na salony i dochodzi do najwyższych zaszczytów w państwie.

W tytułową rolę wcielił się Roman Wilhelmi, zaś na ekranie towarzyszyli mu m.in. Grażyna Barszczewska, Izabela Trojanowska, Wojciech Pokora, Jerzy Bończak, czy Tadeusz Pluciński.

- Na planie tego serialu panowała naprawdę cudowna atmosfera i nie jest to żaden mit. Wszyscy się lubili, pomagali sobie, nie było tzw. cechy polskiej. Z Romanem Wilhelmin znaliśmy już od 1958 r., gdy od razu po szkole teatralnej zaangażował się do Teatru Ateneum. Miał wówczas bardzo ciężki okres, bo grywał same epizodyczne role czwartego przechodnia, czy drugiego pijanego. Aż trudno uwierzyć, że nikt od razu nie odkrył w nim tego wielkiego potencjału, bo ja nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Dyzmy! - powiedział Tadeusz Pluciński.

- Propozycja zagrania Kasi Kunickiej była dla mnie ogromną nobilitacją i jestem bardzo wdzięczna losowi, że miałam przyjemność wcielić się w tak charakterystyczną rolę. Uważam zresztą, że wszystkie role w tym serialu były perełkami, a ja byłam szczęśliwa, że wreszcie mogę zagrać coś innego - faceta w spódniczce - dodała Izabela Trojanowska.

Dowiedz się więcej na temat: Kariera Nikodema Dyzmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje