Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​John Drew Barrymore: Legendarny aktor skończył na ulicy

Gwiazdor kina i telewizji wywodził się z aktorskiego klanu. W życiu zaznał bogactwa oraz biedy. O jego hulaszczym trybie życia mówili wszyscy. "Nie jestem miłym, czystym amerykańskim dzieciakiem. Jestem człowiekiem i różne rzeczy mi się przydarzają" - powiedział o sobie w jednym z wywiadów.

John Drew Barrymore urodził się w Beverly Hills 4 czerwca 1932 roku. Jego matką była aktorka Dolores Costello. Ojciec, John Barrymor, wywodził się ze znanego aktorskiego klanu. Chociaż od dziecka chciał pójść w ślady swoich rodziców i dziadka, to presja sławnego nazwiska oraz sukces doprowadziły go niemal do upadku. Z samego szczytu stoczył się na ulicę. 

Reklama

W wieku 17 lat podpisał kontrakt filmowy i zadebiutował w dwóch westernach. Szybko zaczął dostawać role w kolejnych produkcjach. Jednak jego filmy nie odnosiły spektakularnych sukcesów. Aktor spróbował swoich sił w telewizji. Tam mógł grać różnorodne role, zaczął nawet reżyserować. W jednym z wywiadów przyznał, że telewizja dała mu szansę, której nie dostał od kina. 

John D. Barrymore ma swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame za swój wkład pracy w telewizji. Niestety, aktor był ciągle porównywany do swojego ojca oraz dziadka. John nie mógł sobie z tym poradzić. Kolejny raz poszedł w ślady ojca i tak jak on zaczął szukać pocieszenia w alkoholu oraz narkotykach. Wielokrotnie był karany za picie w miejscach publicznych. 

W latach 60. praktycznie nikt nie chciał z nim współpracować. Aktor postanowił spróbować swojego szczęścia w Europie. Przez pięć lat mieszkał i pracował we Włoszech. "Nie zamierzam robić już nic złego. Czuję, że jestem wyprostowany i idę dalej. Gdzieś w okolicy straciłem połowę mojego ego, więc nie pracuję dla aplauzu"" - powiedział po powrocie do USA. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje