Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6520
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jerzy Bończak: Przez nałóg mógł wszystko stracić

Jerzy Bończak zapisał się w pamięci widzów jako wspaniały aktor filmowy, teatralny i serialowy. Zagrał niezapomnianego konstruktora Marka Manca w kultowych już "Alternatywach 4". Występował w "Klanie", "Pensjonacie pod Różą", "Pierwszej miłości", "Aby do świtu..." . Jednak niewiele brakowało, a przez uzależnienie od alkoholu mógł stracić dosłownie wszystko.

Aktor walkę z uzależnieniem toczył od wielu lat. Wódka niemal zrujnowała mu zdrowie, karierę i życie prywatne. Problemy zaczęły się od stresu związanego z pracą zawodową.

Reklama

W programie "Uwaga" aktor mówił: "Wypijałem kilka kieliszków wódki. To mi bardzo pomagało, ale tylko na ten jeden moment, póki alkohol działał. Potem stres wracał".

Jerzy Bończak zaczął więc pić więcej - jak opowiadał w wywiadzie opublikowanym na łamach "Faktu", alkohol po prostu mu smakował. "Lubiłem euforyczne stany po spożyciu" - opowiadał szczerze.

Po pewnym czasie z powodu uzależnienia Jerzy Bończak zaczął mieć problemy w pracy. Alkohol mu przeszkadzał - przychodził nieprzygotowany na próby teatralne. Wspominał, że czasami miał pustkę w głowie - "nie umiałem sklecić sensownego zdania".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje