Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10067
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Janusz Gajos bił się o ukochaną z kolegą po fachu!

Janusz Gajos, czyli niezapomniany Janek Kos z "Czterech pancernych i psa" i Jan Winnicki z "Alternatywy 4", już ponad 30 lat idzie przez życie u boku Elżbiety Brożek, która jest jego... czwartą żoną. Poprzednią - realizatorkę telewizyjną Barbarę Nabiałczyk - odbił swojemu koledze po fachu, Tadeuszowi Borowskiemu, czyli profesorowi Michowi z "Lekarzy".

Janusz Gajos nie kryje, że choć kochał wiele kobiet, dopiero u boku Elżbiety - swej czwartej żony - znalazł prawdziwe szczęście.

- Z perspektywy lat oceniam moje trzy pierwsze małżeństwa jako znajomości koleżeńskie, które niepotrzebnie nabrały urzędowej mocy - wyznał niedawno w wywiadzie.

Niewiele osób wie, że trzecią żonę - realizatorkę telewizyjną Barbarę Nabiałczyk - gwiazdor kultowego serialu "Czterej pancerni i pies" odbił swojemu koledze po fachu.

W Basi Janusz Gajos zakochał się, gdy oboje pracowali na planie telewizyjnego "Kabareciku" Olgi Lipińskiej. Ona była asystentką reżyserki, on wcielał się w postać Tureckiego... Znali się wcześniej, bo spotkali się przy realizacji jednego ze spektakli Teatru Telewizji, ale wtedy jeszcze nie przypuszczali, że zostaną parą.

Reklama

Barbara Nabiałczyk była w tamtym czasie narzeczoną innego aktora. Janusz Gajos musiał o nią walczyć z Tadeuszem Borowskim, który za wszelką cenę chciał doprowadzić do swego ślubu ze śliczną Basią, ale, ku swojej rozpaczy, przegrał...

Plotka, że Janusz Gajos bił się z kolegą o dziewczynę (podobno doszło do rękoczynów!), przez kilka tygodni była na stołecznych salonach tematem numer jeden. Aktor podsycał ją ponoć, żartując, że po raz pierwszy walczył o kobietę, bo do tej pory był jedynie z tymi, które same wpadały mu w ramiona. Faktem jest, że Barbara Nabiałczyk uciekła Tadeuszowi Borowskiemu sprzed ołtarza, przyjęła oświadczyny Janusza i - wkrótce po ślubie - urodziła mu dziecko. Jedyna córka aktora, Agata Gajos, miała sześć lat, gdy jej rodzice się rozwiedli.

- Żyli jak pies z kotem, jednak mnie w to nie angażowali. Po rozstaniu na tyle sprawnie dzielili się wakacjami, imprezami szkolnymi, że nie mogę narzekać, że "nie było przy mnie tatusia". Był wtedy, kiedy miał być - powiedziała niedawno Agata Gajos, wspominając na łamach "Urody Życia" swe dziecięce lata.

Janusz Gajos utrzymywał z mamą swej córki przyjacielskie stosunki nawet wtedy, gdy był już mężem Elżbiety. Z pierwszą i drugą żoną - laborantką z wrocławskiego szpitala Zoją i aktorką Ewą Miodyńską - po rozstaniu nic już go nie łączyło.

Barbara Nabiałczyk zmarła w 2009 roku w wieku 60 lat.

A Tadeusz Borowski? Do dziś podobno ma żal do Janusza Gajosa, że odbił mu ukochaną. Pocieszenie znalazł w ramionach aktorki Teresy Sawickiej, ale ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Po rozwodzie długo był singlem. Dopiero gdy spotkał młodszą od niego o ponad 20 lat Magdalenę, aktorkę i dziennikarkę, zapomniał o miłosnych porażkach z przeszłości. Poślubił ją i do tej pory idzie przez życie u jej boku (doczekali się córki i syna).


Źródło: AIM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy