Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 3722
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Janka": Mija 30 lat od premiery serialu

Serial dla dzieci "Janka" zadebiutował na antenie TVP 24 września 1989 roku. Produkcja polsko-niemiecka przedstawiała losy dzieci, które tworzyły dwie "walczące" ze sobą grupy. Orłom przewodziła wnuczka karczmarza o imieniu Janka; Wilkom - Julek Bromski. W sumie nakręcono 15 odcinków serii. 24 września mija 30 lat od premiery serii. Co stało się z aktorami, którzy wcielali się w główne role?

Agnieszka Krukówna

Agnieszka Krukówna zagrała Jankę Nowak.

Reklama

Oprócz tego aktorkę mogliśmy zobaczyć m.in. w "Liście Schindlera", "Damie kameliowej", "Kolejności uczuć", "Fuksie" oraz w serialach "Na dobre i na złe", "Klinika samotnych serc", "Niania", "Na  Wspólnej".

Za rolę w filmie  "Farba" została nagrodzona Orłem. Jednak kariera aktorki to nie tylko sukcesy.

Agnieszka Krukówna zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i depresją.

Na kilka lat przerwała swoje występy. Powróciła w 2011 roku rolą w serialu "Rezydencja".

Tadeusz Horvath

Tadeusz Horvath wcielił się w Julka Bromskiego. Rola w "Jance" nie była jego pierwszym spotkaniem z kamerą.

Jego filmowym debiutem była bowiem produkcja Władysława Ślesickiego "Śpiewy po rosie", w którym zagrał mając sześć lat. Później pojawił się jeszcze w serialu "Lato leśnych ludzi", "Urwisy z Doliny Młynów" (na planie którego po raz pierwszy wystąpił razem z Agnieszką Krukówną) oraz "Klementynka i Klemens - gęsi z Doliny Młynów".

W latach 90. Tadeusz Horvath wraz z rodziną wyjechał do Nowego Jorku. Tam grał w teatrze oraz statystował w wielu filmach (w których grali m.in. Mel Gibson czy Sylwester Stallone).

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje