Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2545
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Jan Kobuszewski świętuje 79. urodziny

Jan Kobuszewski, czyli niezapomniany Jan Buszewski z pierwszego polskiego serialu telewizyjnego "Barbara i Jan", żartuje, że od dawna nie jest już w stanie zdmuchnąć wszystkich świeczek na swoim urodzinowym torcie, bo jest ich po prostu za dużo. Dziś - 19 kwietnia - legendarny aktor i ulubieniec widzów obchodzi 79. urodziny.


Reklama

- Życie jest wielkim darem, więc powinniśmy bardzo je szanować - mówi Jan Kobuszewski, aktor, który 20 lat temu przeszedł kilka poważnych operacji i wygrał walkę z rakiem. - Nie jestem święty, bo palę papierosy i nie stronię od kieliszka alkoholu, ale we wszystkim zachowuję umiar. Dbam o swoje zdrowie w dość normalny sposób: gdy źle się czuję, idę po prostu do lekarza - śmieje się aktor.

Jan Kobuszewski twierdzi, że nauczył się walczyć z chorobami. - Najłatwiej je pokonać wtedy, gdy bardzo się tego chce. Nie wolno się poddawać!

Mimo, że aktor ma już prawie 80 lat, wciąż jest w świetnej formie, bo - co podkreśla w wywiadach - ciągle dba o kondycję. - Pływam, chodzę na długie spacery, staram się wypoczywać aktywnie. Sporty, jakie intensywnie uprawiałem do 40. roku życia - siatkówka, jazda na rowerze, pływanie, szermierka - teraz procentują. Nie dostaję na przykład zadyszki, gdy muszę wejść po schodach - mówi.

Dzięki żonie, która doskonale gotuje, Jan Kobuszewski zawsze je odpowiednie dla panów w jego wieku potrawy. - Unikam tłuszczu i zawiesistych sosów, zawsze mam pod ręka jakiś owoc czy szklankę soku - powiedział niedawno.

Aktor uważa jednak, że najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest... sen. - Mogę nie jeść, nie pić, ale muszę spać. Sen to coś wspaniałego! Regeneruje mnie i sprawia, że nabieram ochoty do życia. A że jestem człowiekiem zadowolonym z życia, zasypiam spokojnie i budzę się z radością - twierdzi.  

 


Dowiedz się więcej na temat: Jan Kobuszewski | seriale | Barbara i Jan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje