Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6445
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Halina Wyrodek przez alkohol straciła wiele i jako aktorka, i jako kobieta

Zmarła w sierpniu 2008 roku Halina Wyrodek, czyli prostytutka Greta z niezapomnianego serialu "Na kłopoty... Bednarski" i radna Wyrobkowa ze "Stacyjki", nigdy nie kryła, że ma słabość do alkoholu. - Gdybym nie piła, pewnie grałabym więcej - wyznała w jednym z ostatnich wywiadów.

Halina Wyrodek - legenda krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" - choć była aktorką wybitną, nie miała szczęścia do filmu i seriali, ale... sama sobie na to zapracowała. Reżyserzy wiedzieli, że lubi zaglądać do kieliszka, a po alkoholu potrafi być nieprzewidywalna i ma niewyparzony język. 

Reklama

- Mam chuligański charakterek - żartowała w wywiadzie i przyznała, że straciła parę ról z powodu swej miłości do... koniaku.

Przez alkohol rozpadło się też jej małżeństwo z Marianem Dziędzielem, który przed laty również nie stronił od mocnych trunków.

Halina Wyrodek i Marian Dziędziel poznali się w 1965 roku podczas egzaminów do krakowskiej szkoły teatralnej, po ukończeniu której oboje dostali angaż w Teatrze Słowackiego, a później - będąc już małżeństwem - trafili do "Piwnicy pod Baranami". Piotr Skrzynecki wspominał, że w Halinie od razu dostrzegł wielką artystkę z... rogatą duszą. O zatargach między nimi mówił przed laty cały Kraków. Wszyscy wiedzieli, że Halina Wyrodek potrafi - zwłaszcza po paru kieliszkach - nawtykać Skrzyneckiemu, a przy okazji głośno powiedzieć, co myśli o swoich koleżankach i kolegach.

- Na początku była skromną i delikatną osobą, potem stała się taka... intensywna i impulsywna - opowiadał o niej założyciel "Piwnicy".

AIM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama