Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3964
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Strażnik Teksasu"

Serial sensacyjny, łączący cechy westernu i współczesnego kina akcji. Główny bohater - Cordell Walker - jest najsłynniejszym teksańskim Rangersem. Niezmiennie od lat staje w obronie wszystkich pokrzywdzonych i potrzebujących pomocy. Walker jest człowiekiem dobrodusznym i życzliwym, ale zarazem wyjątkowo nieustępliwym i nieprzejednanym w zwalczaniu przestępczości stróżem prawa. Pamiętacie "Strażnika Teksasu"? Co dziś robi odtwórca głównej roli - Chuck Norris? Sprawdźcie!

Chuck Norris, czyli Cordell Walker

Indianin walczący

W żyłach Chucka, a właściwie Carlosa Ray'a Norrisa, płynie krew indiańska. Jego matka pochodziła z plemienia Czirokezów. Dorastał w rozbitej rodzinie, ojciec alkoholik odszedł, gdy Chuck był jeszcze dzieckiem. Jego młodszy brat zginął podczas wojny w Wietnamie. Jako dwunastolatek Norrs przeniósł się z Oklahomy do Kalifornii. Ukończył szkołę wojsk lotniczych i zaciągnął się do armii.

Reklama

Służył w Korei. Trenował tam sztuki walki: tangsudo i taekwondo, w których później zdobył czarne pasy. W 1962 roku powrócił do USA i założył kilka szkół karate, do których uczęszczały m.in. dzieci gwiazd. Tak poznał śmietankę Hollywood.

Techniką walki dzielił się z Bruce'em Lee. Ponoć popisowe kopnięcia mistrza karate są wynikiem treningu z Chuckiem. W 1968 Norris zdobył mistrzostwo świata w wadze średniej w karate, które utrzymał aż do zakończenia kariery w 1974 roku.

Jako aktor...

Na ekranie zadebiutował w "Drodze smoka" jako przeciwnik Bruce'a Lee. Później występował w niskobudżetowych filmach klasy B produkowanych w Hongkongu i USA. Dopiero w latach 80., kiedy jego image stał się bardziej męski (zapuścił brodę i wąsy, zmienił styl ubierania na militarny) zaczął grać w prawdziwych kinowych hitach. Seria "Zaginiony w akcji", "Delta Force" czy wreszcie serial "Strażnik Teksasu" dały mu miejsce w panteonie sław.

Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać go w ubiegłym roku w filmie "Niezniszczalni 2", a na premierę czeka jego najnowsza produkcja "The Novice". 

... i społecznik

Chuck Norris założył organizację Kickstart, która zajmuje się walką z przemocą i narkotykami. Był także zaangażowany w kampanie prezydenckie kandydatów z ramienia partii republikańskiej - George'a Busha i Mike'a Huckabee.

Jako baptysta zaangażował się w działalność ewangeliczną, jawnie sprzeciwiając się legalizacji związków homoseksualnych i aborcji.

Chuck pisarz

Norris wydał kilka książek, w tym dwie autobiografie - "Tajemnica siły wewnętrznej" oraz "Łamiąc bariery". Kiedy wdał się w romans z polityką opublikował "Black Belt Patriotism". Jako działacz religijny nie tylko publikuje swoje felietony na łamach serwisu WorldNetDaily, ale pisze książki, w których zachęca do lektury Biblii i do nawrócenia.

Prywatnie

Chuck Norris jest ojcem pięciorga dzieci - ma wóch synów z pierwszego małżeństwa, syna i córkę z drugiego oraz pozamałżeńską córkę. Obecnie związany z drugą żoną - Geną O'Kelly. W tym roku aktor skończył 73 lata. 

Dowcipy i reklamy

Oprócz znanego wszystkim serialu "Strażnik Teksasu" Chuck Norris zasłynął w Polsce jako bohater dowcipów oraz postać z reklamy jednego z banków.

Moda na kawały, lub z angielskiego fakty o Chucku Norrisie, przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Najpierw popularnością cieszyły się tam dowcipy na temat Vina Deisela, lecz po pewnym czasie znudziły się one twórcom internetowych memów. Ogłosili oni konkurs na następnego bohatera kawałów. Niespodziewanie wygrał go właśnie Chuck Norris, którego w ogóle nie było na liście kandydatów!

Żarty o Chucku to zabawne przykłady jego nadludzkiej siły, wytrzymałości, męskości i wszystkiego innego, w czym jest niesamowity. W odpowiedzi na memy Norris, który podchodzi do nich z przymrużeniem oka, napisał, że jego ulubionym jest: "Kiedyś próbowano wyrzeźbić twarz Chucka Norrisa w Mount Rushmore, ale granit nie był wystarczająco twardy dla jego brody".  

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | Strażnik Teksasu | seriale | Chuck Norris

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje