Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 3184
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Skrzydła"

Dwaj bracia Hackettowie, Brian i Joe oraz ich szkolna przyjaciółka, Helen i ich oddani pracownicy wspólnie prowadzą niewielkie linie lotnicze na wyspie Nantucket, gdzieś u wybrzeży Nowej Anglii. Na miejscowym lotnisku, które jest wyjątkowo małe, krzyżują się drogi powietrze z różnych stron świata, co powoduje, że wśród codziennej zwariowanej krzątaniny nie trudno o sytuacje tragikomiczne. Pamiętacie "Skrzydła"? Co słuchać u głównych bohaterów tego serialu? Sprawdźcie już teraz!

Timothy Daly, czyli Joe Hackett

Od dziecka wróżono mu karierę aktorską. Już jako kilkulatek występował w sztukach teatralnych, a w wieku dziesięciu lat zadebiutował na małym ekranie. Młody Tim marzył o karierze sportowca, zastanawiał się także nad zawodami prawnika i lekarza. Jednak ostatecznie postawił na aktorstwo. W 1979 roku otrzymał tytuł licencjata na wydziale teatru i literatury Bennington College. Studia z dziedziny sztuki filmowej i śpiewu kontynuował w Nowym Jorku. Jego debiut filmowy nastąpił w 1982 roku w filmie "Gość w restauracji", później zagrał jeszcze w komediach "Dokładnie taka, jaka jesteś" i "Między niebem a ziemią". Znacznie lepiej niż w kinie radził sobie w telewizji. Popularność zdobył m.in. dzięki występom w serialach "Tylko Manhattan", "Prawie dorosły", "Skrzydła" oraz w telewizyjnej wersji hitu kinowego "Ścigany". Później mogliśmy zobaczyć go w "Rodzinie Soprano", "Prywatnej praktyce" i serialu kryminalnym "Oczy". Daly występował też na scenach Broadwayu oraz zajmował się dubbingiem. W 1997 roku założył studio producenckie "Daly-Harris Productions", a później "Red House Entertainment". Ostatnio na srebrnym ekranie mogliśmy oglądać go w 2009 roku w filmie "Sceptyk". Na premierę czeka jego nowy obraz zatytułowany "Waking". Prywatnie jest rozwiedziony i ma dwójkę dzieci.

Reklama

Steven Weber, czyli Brian Hackett

Już jako dziecko występował przed kamerą w licznych reklamówkach telewizyjnych. Później ukończył prestiżową School of Performing Arts w Nowym Jorku. Jego pierwszym filmem był "Flamingo Kid", w którym wystąpił u boku Marisy Tomei. Następnie został zaangażowany do opery mydlanej "As the World Turns" i serialu "Rodzina Kennedych stanu Massachusetts". Jednak prawdziwą sławę dały mu dopiero "Skrzydła". Ważniejsze do odnotowania są również role w miniserialu "Lśnienie" i filmie "Zostawić Las Vegas". Wciąż jest aktywny zawodowo - na premierę kinową czekają aż trzy produkcje z jego udziałem - "Kiss me", "The Movie" oraz "Snake and Mongoose". Prywatnie aktor jest żonaty i ma dwóch synów. W tym roku skończy 52 lata.


Crystal Bernard, czyli Helen Chapel

Swoją karierę rozpoczynała jako dziecięca konferansjerka i śpiewaczka w chórze gospel. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1982 roku w filmie "Zakochani młodzi lekarze". Produkcje, w których występowała zaliczają się głównie do filmów klasy B. Wystarczy wymienić kilka tytułów, "Masakra na przyjęciu 2", "Miłość, szacunek i zdrada", "Żona dla Mikołaja", by uznać, że "Skrzydła" były jej największym sukcesem. Oprócz grania Bernard zajmuje się również śpiewem. Sama pisze teksty piosenek, a na swoim koncie ma już dwa albumy. W tym roku skończy 52 lata.

Rebecca Schull, czyli Fay Cochran

Swoją przygodę z filmem zaczęła późno, bo w wieku 51 lat występując w filmie "A Private Battle". Choć jej kariera rozwijała się wolno, zagrała w wielu interesujących filmach: "Depresji gangstera", "Grze o życie" czy "Locie 93". Pojawiła się też w kilku serialach komediowych, m.in. "Frasier", "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar" czy "W garniturach". Pomimo swoich 84 lat nadal jest w świetnej formie. Na premierę czeka film z jej udziałem - "Molly's Theory of Relativity". Prywatnie aktorka jest wdową i ma troje dorosłych dzieci.

David Schramm, czyli Roy Biggins

O serialowym panie Bigginsie wiemy najmniej. Aktor zaczynał swoją karierę w latach siedemdziesiątych, a jego debiutem był film "The Time of Your Life". W 1983 roku wystąpił w serialu "Kennedy", a następnie zagrał kilka epizodów m.in. w "Policjantach z Miami" i "Gliniarzu i prokuratorze". Karierę aktorską zakończył w 1996 roku. Wtedy to właśnie mogliśmy po raz ostatni oglądać go na dużym ekranie w filmie "Big Packages". W tym roku skończy 67 lat.

Thomas Haden Church, czyli Lowell Mather

Karierę w show-biznesie rozpoczął jako radiowiec i dj. Wcześniej ukończył wydział radiowy, filmowy i telewizyjny na Uniwersytecie Północnego Teksasu. Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku w filmie offowym. Później zagrał kilka epizodów w serialach, m.in. "Zdrówko", "21 Jump Street", "Chińska plaża" czy "Latająca ślepota". "Skrzydła" były przełomem w jego karierze. Od tej pory zaczął dostawać poważniejsze propozycje. Ważniejszymi filmami w jego dorobku są "Łatwa forsa", "Bezdroża" (za które zdobył nominację do Oscara i Złotego Globu), "Przerwany szlak", "Spider-Man 3", "Kupiliśmy zoo" czy "John Carter". Prywatnie jest żonaty z aktorką Mią Zottoli ("Boston Public"), z którą wychowuje córkę Cody.

Tony Shalhoub, czyli Antonio Scarpacci

Aktor, scenarzysta i producent o libańskich korzeniach. Po ukończeniu studiów aktorskich rozpoczął karierę teatralną. Wkrótce przeniósł się z Massachusetts do Nowego Jorku i tak rozpoczął się jego amerykański sen. Jego pierwszym filmem było "Dowodzenie w piekle", choć na małym ekranie pojawił się już wcześniej w serialu "The Equalizer". Był mistrzem ról drugoplanowych (m.in. w "Facetach w czerni", "Trzynastu duchach" czy serialach "Z archiwum X", "Ally McBeal") i długo czekał na swoja szansę. Widzowie pokochali go za rolę neurotycznego Adriana Monka w serialu "Detektyw Monk", za którą otrzymał gro nagród w tym Złoty Glob. Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać go w filmie "Hemingway i Gellhorn", a na premierę czekają jeszcze trzy produkcje z jego udziałem. Prywatnie  jest żonaty i ma dwie córki. W tym roku skończy 60 lat.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje