Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3771
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Sabrina, nastoletnia czarownica"

Sabrina to urocza nastolatka, która zamieszkała w miasteczku Riverdale, w domu dwóch swoich niezwykłych ciotek: Hildy i Zeldy i rozpoczęła naukę w tamtejszej szkole średniej. Z pozoru wydaje się typową nastolatką z jej problemami szkolnymi i sercowymi rozterkami, ale tak naprawdę jest kimś wyjątkowym, odkąd w swoje szesnaste urodziny odkryła, że jest czarownicą! Posiada niezwykłą moc i może czynić czary, które jednak nie zawsze przynoszą zamierzone efekty, a często wręcz obracają wszystko w żart... Pamiętacie Sabrinę, nastoletnią czarownicę? Co dziś robią główni bohaterowie serialu?

Melissa Joan Hart, czyli Sabrina

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 4 lat, gdy zagrała w reklamie zabawki do kąpieli dla dzieci. Jako nastolatka wystąpiła w off-broadwayowskim przedstawieniu "Beside Herself", razem z Williamem Hurtem i Calistą Flockhart. Jej filmowym debiutem był "Christmas snow", w którym zagrała jako dziesięciolatka. Później jej kariera nabrała tempa. Pojawiła się w kilkunastu serialowych epizodach i zagrała główną rolę w młodzieżowej produkcji "Clarissa wyjaśni wszystko".

Reklama

Jednak prawdziwym przełomem była dla niej rola w serialu "Sabrina...". Dojrzewająca czarownica z problemami sercowymi, dwiema wychowującymi ją ciotkami i... kotem, który mówi, podbiła serca widzów na całym świecie. Po zakończeniu zdjęć do serialu Hart zagrała w kilku filmach m.in. "Tajemnica wyspy Pine Cove", "Nine Dead" czy "My Fake Fiance" (dwa ostatnie sama wyprodukowała). Wystąpiła również w serialu komediowym "Mellisa & Joey". Z wizerunkiem grzecznej Sabriny na dobre zerwała biorąc udział w rozbieranej sesji zdjęciowej w jednym z magazynów dla panów. Na dużym ekranie ostatnio mogliśmy oglądać ją w 2011 roku w filmie "Satin".

Prywatnie od 2003 roku jest żoną muzyka Marka Wilkersona, z którym ma trzech synów: Masona Waltera (6 lat), Braydona Harta (4 lata) i Tuckera (3 miesiące). W tym roku serialowa Sabrina skończyła 36 lat.

Caroline Rhea, czyli Hilda

Ta kanadyjska aktorka zaczynała w ABC TGIF, czyli rozrywkowym bloku programowym stacji ABC "Thank God It's Friday". Później pojawiła się gościnnie w serialach "Pride & Joy" oraz "Drew Carrey Show", jednak to jako ciotka Hilda z "Sabriny..." została zapamiętana na lata.

Od zakończenia serialu tylko kilka razy pojawiła się na srebrnym ekranie - głównie w filmach klasy B, m.in. w "Świętach last minute", "Grubasem być" czy "Mistrzyni kierownicy". Na premierę czeka także jej najnowszy film telewizyjny - "Sunshine Sketches of a Little Town". W tym roku aktorka skończyła 48 lat.

Beth Broderick, czyli Zelda

Już jako nastolatka interesowała się teatrem. W wieku 18 lat ukończyła American Academy of Dramatic Arts w Pasadenie. Kiedy zdecydowała się na przeprowadzkę do Nowego Jorku, liczyła na wielką, międzynarodową karierę i sławę. Jednak na początku lat 80. porzuciła na chwilę swoje marzenia, by zająć się walką z kryzysem, wywołanym przez błyskawicznie rozprzestrzeniający się wówczas wirus HIV.

Do aktorstwa wróciła dopiero w wieku 27 lat. Jedną z jej pierwszych ról była atrakcyjna Lesley w dramacie "Stealing Home", w którym zagrała obok takich gwiazd jak Jodie Foster, Helen Hunt czy Mark Harmon. Występowała także na deskach teatralnych w "Carnal Knowledge", "Triplets in Uniform" czy "Zastrozzi, the Master of Discipline". Zanim zaproponowano jej jedną z głównych ról w "Sabrinie, nastoletniej czarownicy", Broderick wystąpiła w kilkunastu serialach (grając głównie epizody), m.in. "Ostrym dyżurze", "Świecie według Bundych" i "Przystanku Alaska". Jednak młodsi widzowie pokochali ją głównie za rolę pięknej i wykształconej ciotki Sabriny - Zeldy.

Od czasu zakończenia zdjęć do serialu, nadal występuje w filmach. W 2012 roku można było zobaczyć ją m.in. we "Fly Away", gdzie wcieliła się w matkę chorej na autyzm dziewczynki.

Aktorka wciąż aktywnie działa na rzecz walki z AIDS. Jest założycielem i dyrektorem "Momentum" - jednej z pierwszych organizacji niosących pomoc ludziom zakażonym wirusem HIV. Była także założycielem "Celebrity Action Council of the City Light Women's Rehabilitation Program ", programu który pomagał bezdomnym kobietom. Prywatnie - od 2005 roku - jest żoną młodszego o 9 lat aktora Scotta Paetty’ego.

Nick Bakay, czyli Salem

Serialowemu Salemowi głosu użyczył aktor Nick Bakay, znany m.in. z serialu "Dopóki śmierć nas nie rozłączy" i filmu "Heca w zoo". Dalsze losy magicznego kota nie są niestety znane.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje