Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4018
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Nieustraszony"

Samotny jeździec, Michael Knight, który przy pomocy swojej niezwykle inteligentnej maszyny - samochodu KITT - służył Fundacji na rzecz Prawa i Rządu. Współczesny rycerz lat osiemdziesiątych symbolizował uczciwość, prawość, uczynność i dobre maniery. Kobiety uwodził rozbrajającym uśmiechem i bujną grzywą na... klatce piersiowej. Pamiętacie "Nieustraszonego". Co dziś porabia główny bohater serialu - David Hasselhoff?

David Hasselhoff, czyli Michael Knight

Korzenie aktora sięgają do Niemiec, stąd obcobrzmiące Amerykanom nazwisko. Do aktorstwa ciągnęło go od zawsze. Uwielbiał znajdować się w centrum uwagi. Już jako kilkulatek udzielał się w szkolnych przedstawieniach. Dlatego nikogo nie zdziwił jego późniejszy wybór drogi życiowej. Hasselhoff studiował na wydziale teatralnym w Akademii Sztuk Dramatycznych w Pontiac oraz w Kalifornijskim Instytucie Sztuk w Valencia.

Reklama

Żeby dorobić do stypendium, pracował jako kelner. Tam został dostrzeżony przez agentkę filmową, która załatwiła mu udział w programie muzycznym "Dean Martin zaprasza" oraz epizod w dramacie telewizyjnym "Griffin i Phoenix: Historia pewnej miłości". Jednak to opera mydlana "Żar młodości", w której występował przez siedem lat (1975-1982), uczyniła z niego gwiazdę numer jeden.

Rok po debiucie w serialu, który stał się jego trampoliną do sławy przyszedł czas na rolę w filmie. Po raz pierwszy na srebrnym ekranie mogliśmy zobaczyć go w komedii "Odwet cheerleaderek".  Do rozwoju jego kariery przyczyniła się także rola w "Nieustraszonym", za którą zdobył nagrodę People's Choice. Kobiety szalały za nim już wcześniej, jednak to jako Mitch Buchannon ze "Słonecznego patrolu" skradł najwięcej niewieścich serc.

Oprócz talentu aktorskiego Hasselhoff rozwijał także pasje muzyczne. W 1985 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany "Night Rocker". Aktor co jakiś czas powraca do roli piosenkarza. Na swoim koncie ma aż... 18 krążków!

Po roku 2000 jego kariera znalazła się na równi pochyłej. Zaczął grać w coraz to gorszych filmach: "Apetyt na seks", "Klik: i robisz co chcesz", "Legenda tańczącego ninja", "Pirania 3DD"... Do tego doszły problemy z używkami.

Aktor uzależnił się od alkoholu. W Internecie można znaleźć wiele kompromitujących nagrań, na których wyraźnie widać, że nie żałował sobie procentów. Cztery lata temu trafił na ostry dyżur z powodu zatrucia alkoholowego. Przez nałóg wylądował też w szpitalu psychiatrycznym...

Równie burzliwe było jego życie uczuciowe. W latach 80-tych był żonaty z aktorką Catherine Hickland, a następnie przysięgał wierność matce dwójki swoich córek, Pameli Bach. Ten związek jednak również nie przetrwał i para rozstała się w 2006 roku po 16 latach małżeństwa.

- Uwielbiam pełnić rolę męża i być w stałym związku. Tym bardziej, czuje się winny, że moje poprzednie małżeństwa nie wyszły - wyznał w jednym z wywiadów Hasselhoff. Od 2011 roku spotyka się z walijską modelką Hayley Roberts.

Aktor stara się wyjść na prostą, kilkakrotnie podejmował leczenie odwykowe. Od 2011 roku jest także jurorem w amerykańskiej wersji programu "Mam talent!". Jednak z dawnego amanta pozostał tylko cień...

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nieustraszony | seriale | David Hasselhoff

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje