Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3937
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Na wariackich papierach"

Była modelka, Maddie Hayes (Cybill Shepherd) i przemądrzały detektyw, David Addison Jr. (Bruce Willis) postanawiają wspólnie założyć agencję detektywistyczną "Blue Moon"... Tak powstaje jeden z najwybitniejszych seriali w historii telewizji. Pamiętacie "Na wariackich papierach"? Co słychać u bohaterów tej produkcji?

Reklama


Bruce Willis, czyli David Addison

Rola zwariowanego detektywa stała się dla aktora przepustką do Hollywood. Aby ją dostać podczas castingu musiał pokonać blisko 2 tys. aktorów! Zdobył za nią Złoty Glob i nagrodę Emmy dla najlepszego aktora w serialu komediowym. Kiedy twarz aktora stała się rozpoznawalna, posypały się kolejne propozycje. W 1988 roku Willis wystąpił w "Szklanej pułapce", która uczyniła z niego gwiazdę międzynarodowego formatu. Od tej pory wcielił się w dziesiątki filmowych postaci i jest uważany za jednego z najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Serialowi widzowie na pewno pamiętają jego gościnne występy w "Ally McBeal", "Różowych latach 70-tych" czy trzech odcinkach "Przyjaciół" (za tę ostatnią rolę otrzymał nagrodę Emmy w kategorii najlepszy gościnny występ w serialu komediowym). Oprócz aktorstwa wraz z Arnoldem Schwarzeneggerem i Sylvestrem Stallone otworzył sieć restauracji pod nazwą Planet Hollywood. Zajmuje się także muzyką, na swoim koncie ma już dwie płyty. Prywatnie dwukrotnie żonaty: z aktorką Demi Moore, z którą ma trzy córki oraz obecnie z Emmą Heming, z którą również ma córkę.

Cybill Shepherd, czyli Maddie Hayes

Rola Maddie Hayes przyniosła jej dwa Złote Globy w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym oraz nominację do nagrody Emmy. Po zakończeniu zdjęć do produkcji wystąpiła jeszcze w kilkudziesięciu filmach i serialach. Widzowie mogą pamiętać ją z produkcji komediowej "Cybill" opowiadającej o aktorce w średnim wieku, która próbuje zaistnieć w show-biznesie, "Eastwic", serialu opartym na kinowym przeboju George'a Millera "Czarownice z Eastwick" czy "Słowa na L", w którym pojawiła się u boku swojej córki Clementine Ford. Serial traktował o przyjaźni i miłości grupy lesbijek. Prywatnie Cybil Sheperd działa w ruchu na rzecz praw mniejszości seksualnych. Wyznała też, że sama myślała o związku z kobietą i przez długi czas podkochiwała się w Salmie Hayek. Obecnie aktorkę można oglądać w serialu "The Client List". Prywatnie - dwukrotnie zamężna - ma troje dzieci.

Curtis Armstrong, czyli Herbert Quentin Viola

Jego wątek był przewidziany jedynie na kilka odcinków, jednak serialowy Herbert Viola tak spodobał się widzom, że postanowiono, że zostanie w produkcji na stałe. Do tej pory aktor zagrał w ponad 50 filmach i 40 serialach (głównie epizody)! Fani kina mogą kojarzyć go z "Ameriacn Pie 7: Księgi miłości", "Raya" czy kilku części "Zemsty frajerów", natomiast miłośnicy seriali - z "Ally McBeal", "Felicity", "Dr. House’a" czy "Chirurgów". Prywatnie aktor jest żonaty ze scenarzystką Elaine Aronson ("Roseanne", "Doogie Howser, lekarz medycyny", "Zasady gry") i ma córkę.

Allyce Beasley, czyli Agnes DiPesto

Po zakończeniu zdjęć do "Na wariackich papierach" wystąpiła w kilkunastu serialach (głównie role epizodyczne, m.in. w "Alfie", "Dotyku anioła", "Siódmym niebie" czy "Felicity") oraz filmach (najbardziej znane to "Stuart Malutki", "Legalna blondynka" czy "Zona dla dwóch"). Ostatnio widzowie mogli ja oglądać w gościnnym występie jako Florence Ames w serialu "Znudzony na śmierć".  Prywatnie - trzykrotnie zamężna, ma jednego syna.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje