Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4022
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Dr Quinn"

Dr Michaela Quinn (Jane Seymour), wytworna lekarka z dużego miasta, opuszcza swój dom w Bostonie i wyjeżdża zmierzyć się z prawdziwym życiem w Colorado Springs. Na miejscu spotyka się z wrogością mieszkańców, którzy są nieufni w stosunku do lekarza-kobiety. Sytuacja dr Mike komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy poznaje trapera Sully’ego (Joe Lando) i przyjmuje na siebie odpowiedzialność opieki nad trójką osieroconych dzieci. Pamiętacie „Dr Quinn”? Co dziś robią bohaterowie serialu? Sprawdźcie!

Jane Seymour, czyli dr Michaela "Mike" Quinn

Joyce Frankenberg urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale ma polskie korzenie - jej dziadek ze strony ojca pochodzi z Płocka. Jako dziecko chciała zostać baletnicą, lecz kontuzja kolana uniemożliwiła jej dalszą karierę. Postawiła więc na aktorstwo. Z rodzinnej Anglii wyjechała do USA i zmieniła swoje prawdziwe imię i nazwisko na Jane Seymour, gdyż pierwotne, jej zdaniem, przypominało "Frankenstein".

Reklama

Zabłysnęła na ekranie w "Żyj i pozwól umrzeć" jako dziewczyna Bonda, później wystąpiła m.in. w "Battlestar Galactica", "Gdzieś w czasie", "Kobiecie, którą kochał", "Polowaniu na druhny" czy serialach "Na wschód od Edenu" i "Wojna i pamięć"... Największą popularność przyniosła jej jednak rola dr Michaeli Quinn, za którą zdobyła statuetkę Złotego Globu. 

Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać ją w komedii romantycznej "Austenland", a na premiery w 2013 roku czekają dwie produkcje z jej udziałem - "Lovestruck: The Musical" i "Jake Squared". Oprócz aktywności zawodowej aktorka chętnie angażuje się w działalność charytatywną, m.in. dla UNICEF-u czy fundacji "Miasto serc". Jest także autorką książek dla dzieci oraz projektantką. Za swoje zasługi została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

Joe Lando, czyli Byron Sully

Swoją karierę zaczął w wieku 18 lat, kiedy z 400. dolarami w kieszeni przyjechał do Los Angeles. Na początku wystąpił w kilkuminutowym epizodzie w filmie science-fiction "Star Trek IV", potem długo czekał na kolejną szansę.

Wreszcie dostrzegli go twórcy serialu "Piękna i bestia" i telenoweli "One Life to Live". Jednak rozpoznawalny stał się dopiero dzięki roli Sully’ego w "Dr Quinn". Obecnie rzadko pojawia się na ekranie. Jego ostatnimi filmami są "Thriftstore Cowboy", "Perfectly Prudence" i "End of the Innocents" z 2011 roku, a serialem "Tajemny krąg" (2010-2011).

Prywatnie aktor jest żonaty z Kirsten Barlow, z którą ma czworo dzieci - trzech synów - Jacka, Williama i Christiana oraz córkę Kate.

Shawn Toovey, czyli Brian Cooper

Debiutował jako ośmiolatek w filmie "W biały dzień". Później zagrał jeszcze w kilku produkcjach, ale to "Dr Quinn" dała mu szansę na wielką karierę. Szansę niestety niewykorzystaną. Po zakończeniu zdjęć do serialu Shawn zagrał już tylko w filmowej wersji serialu - "Dr Quinn. Serce na dłoni". Potem słuch o nim zaginął.

Toovey ukończył dziennikarstwo i przez jakiś czas pracował w stacji CBS. Amerykańscy widzowie mogą kojarzyć go również z kilku telewizyjnych reklam. Prywatnie od 6 lat jest żonaty.

Chad Allen, czyli Matthew Cooper

Jego debiutem aktorskim był serial "Simon & Simon" z 1981 roku. Jednak to jako Matthew Cooper zaistniał w świadomości widzów i zdobył popularność. Za rolę w filmowej wersji serialu został wyróżniony nagrodą Young Artist Award.

Jego filmografia jest najbogatsza spośród wszystkich serialowych dzieci dr Quinn. Do dziś zagrał w ponad 50 produkcjach, z których najbardziej znane to "Dexter", "General Hospital: Night Shift", "Zabójcze umysły", "Dowody zbrodni", "CSI: Kryminalne zagadki Miami" czy "Czarodziejki". Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać go w horrorze "Fright Flick", a na premierę czeka komedia romantyczna z jego udziałem zatytułowana "For Better or for Worse".

Przez długi czas Chad borykał się z chorobą alkoholową, ale wyszedł już z nałogu. W 2008 roku wyznał, że jest gejem, a jego partnerem jest aktor Jeremy Galzer.

Erika Flores, czyli Colleen Cooper

Erika Flores, czyli "pierwsza Coleen" była ulubienicą widzów. Kiedy nagle odeszła z serialu i została zastąpiona przez inną aktorkę, wielu fanów było oburzonych. Podobno powodem rezygnacji było ultimatum jej ojca - albo serial, albo studia i pomoc z jego strony...

Aktorka nie zniknęła jednak z ekranu. Później mogliśmy oglądać ją w serialach "CSI: Kryminalne zagadki Miami" i "Dr House" oraz filmie "Quake".

W tym roku Flores skończy 34 lata.

Frank Collison, czyli Horace Bing

Debiutował w 1981 roku w "Posterunku przy Hill Street". Później pojawił się na gościnnie w kilku serialach, m.in. "Na wariackich papierach" czy "Star Trek: Następne pokolenie" i filmach "Dzikość serca", "Kosiarz umysłów". Widzowie pamiętają go jednak najlepiej z roli nieporadnego pracownika poczty - Horacego z "Dr Quinn".

Po zakończeniu zdjęć do serialu Collison rozwijał swoją karierę. Wstąpił w kilku bardzo znanych produkcjach małego ekranu: "Detektywie Monku", "Siódmym niebie", "Inwazji", "Carnivale" czy "Mam na imię Earl". Mogliśmy oglądać go także w hitowych filmach: "K-PAX", "Jak ugryźć 10 milionów 2", "Elizabethtown", "Zdarzenie", a ostatnio w "Hitchcocku".

Prywatnie jest żonaty z aktorką Laurą Gardner.

William Shockley, czyli Hank Lawson

Aktor, muzyk i restaurator. Ukończył Texas Tech University na wydziale nauk politycznych. Później uczył się aktorstwa w Dallas i wkrótce został odkryty przez łowcę talentów i zaangażowany do filmu "RoboCop". Później mogliśmy oglądać go w serialach "Rycerze Houston" czy "Gliniarz i prokurator" oraz w kontrowersyjnym filmie "Showgirls". Jako właściciel saloonu opryskliwy i ponury Hank z "Dr Quinn" o dziwo wzbudził sympatię widzów.

Ostatnio na ekranie występował w 2006 roku w "Nocnych łowcach", "Witamy w raju" i serialu "Skazani za niewinność". Oprócz aktorstwa Shockley zajmuje się prowadzeniem restauracji "Cafe Josie" w Austin, w stanie Teksas. Można go również usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych. Jest też wokalistą zespołu country Kanan Dume.

Dla wszystkich fanów "Dr Quinn" mamy dobrą wiadomość! Obecnie serial jest emitowany na kanale CBS Drama od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (powtórka następnego dnia o godz. 9.00 i 14.00).

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Dr Quinn | Jane Seymour | Joe Lando

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje