Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3163
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Dotyk anioła"

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wzruszających seriali w historii telewizji, wyróżniający się ciepłem opowiadanych historii i wrażliwością na ludzkie problemy. Anioł przybrał postać pięknej młodej kobiety i zstąpił na ziemię, by nieść nadzieję ludziom potrzebującym i odmieniać na lepsze ich życie. Pamiętacie "Dotyk anioła"? Co stało się z głównymi bohaterkami? Sprawdźcie!

Roma Downey, czyli Monica

Roma Downey wydawała się wprost stworzona do roli anioła. Za swoją kreację była dwukrotnie nominowana do nagrody Złotych Globów (w latach: 1998 i 1999) oraz równie prestiżowego wyróżnienia, Emmy (1998).

Reklama

Urodziła się w Irlandii, studia aktorskie odbyła w Londynie, a rozpoczynała karierę grając w sztukach Szekspira i Czechowa. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych Roma Downey występowała z powodzeniem na Broadwayu. Następnie odkryła ją telewizja.  Stworzyła wiele ciepłych kreacji, m.in. w obyczajowych produkcjach "Porzucone serca" czy "A Child Is Missing". Wielbiciele Downey zapewne doskonale pamiętają ją też jako Jackie Kennedy w mini-serialu "Jackie".

W 2001 roku zadebiutowała jako pisarka, wydając książkę dla dzieci pod znaczącym tytułem "Love Is a Family". Rok później dowiodła, że ma również anielski ma głos i zadebiutowała płytą - "Healing Angel", na której zaśpiewała w języku celtyckim.

Obecnie mieszka w Los Angeles i kontynuuje karierę aktorską. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie "Keeping Up with the Randalls" i gościnnie w serialu "Babski oddział". W 2007 roku po raz trzeci wyszła za mąż za producenta Marka Burnetta. Razem wychowują córkę aktorki z poprzedniego małżeństwa. W tym roku Roma Downey będzie obchodzić  53. urodziny.

Della Reese, czyli Tess

Za rolę Tess, czyli anioła wyższej instancji i przyjaciółki Moniki, zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień telewizyjnych, w tym przede wszystkim nominację do Złotego Globu (1998). Della Reese rozpoczynała jednak karierę śpiewając gospel w kościele, w swoim rodzinnym Detroit. Następnie występowała m.in. z Erskine Hawkins Orchestra. W latach 1987 i 1998 była nawet nominowana do nagrody Grammy jako najlepsza solistka gospel.

Pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczęła też współpracę z telewizją grając gościnnie w serialach (m.in. "Insight", "The Mod Squad", Medical Center" czy "Chico and the Man"). Fani kina z pewnością kojarzą ją z filmami "Noce Harlemu", "Odszukane szczęście", "Swatka" czy "Salon piękności". Aktorka opublikowała także swoją autobiografię - "Angels Along the Way".

Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać ją w 2012 roku w filmie "Me Again". Prywatnie, w 1983, roku po raz trzeci wyszła za mąż za producenta i pisarza Franklina Letta. W tym roku skończy 82 lata.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | Dotyk anioła | seriale | Roma Downey | Della Reese

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje