Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2544
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Doogie Howser, lekarz medycyny"

Pryszczaty geniusz, który jako czternastolatek został lekarzem, a przed szesnastką zrobił specjalizację z chirurgii. Bohatera tego serialu kochały miliony. Pamiętacie Doogiego Howsera?

Geniusz z problemami

Serial "Doogi Howser, lekarz medycyny" powstawał od sierpnia 1989 do marca 1993 roku. Stacja ABC wyprodukowała w sumie 97 odcinków. Tytułowy bohater,  grany przez Neila Patrica Harrisa, był ponadprzeciętnie inteligentny, jednak w życiu prywatnym borykał się z problemami jak każdy nastolatek.  Trudne kontakty z dziewczynami, imprezy i przygody z przyjacielem Vinny’m - młody geniusz był rozdarty między rozrywkowym trybem życia a poważną pracą w szpitalu. Serial skończył się w dniu 16. urodzin bohatera.

Utalentowany dzieciak

Reklama

Odtwórca głównej roli - Neil Patrick Harris urodził się 15 czerwca 1973 roku w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Rola w serialu o genialnym nastolatku nie była jego debiutem. Przedtem zagrał gościnnie w jednym odcinku "B.L. Stryker" z Burtem Reynoldsem oraz w filmach "Purpurowy pożeracz ludzi", "Too Good to Be True" oraz "Serce Klary" u boku Whoopi Goldberg. Za rolę Davida Harta w ostatniej produkcji otrzymał nominację do Złotego Globu.

Jednak dopiero jako Doogie zdobył ogromną popularność i miłość nastolatek. Był też ponownie nominowany do Złotego Globu. Niestety, po zakończeniu produkcji talent Harrisa nie został zauważony i przez kilkanaście lat aktor nie odnosił większych sukcesów zawodowych. Grał niewielkie rólki w serialach (m.in. w "Dotyku anioła", "Roseanne", "Nagim patrolu") oraz większe w filmach (m.in. "Obcy w rodzinie", "W gniewie", "Moja Antonia" czy "Żołnierze kosmosu"). Dopiero w 2005 roku jego sława znów odżyła...

Bezczelny Casanova

Stacja CBS zaproponowała Harrisowi jedną z głównych ról w serialu "Jak poznałem waszą matkę". Aktor gra tam Barneya Stinsona, bezczelnego uwodziciela, który ma obsesję na punkcie garniturów i podrywania wszystkiego, co się rusza. Jego najsłynniejszym powiedzeniem jest "Challenge accepted", które na stałe weszło do współczesnego języka. Za rolę Barneya Harris otrzymał 2 Kryształowe Statuetki oraz wiele innych prestiżowych nominacji.

Tańczy, śpiewa i czaruje

Oprócz talentu aktorskiego Neil jest także piosenkarzem, reżyserem, dubbingowcem i... magikiem! Tę ostatnią pasję, która nawiasem mówiąc podziela razem ze swoim serialowym bohaterem - Barneyem, potwierdził występując gościnnie w "Glee" i wielokrotnie jako magik w klubie Magic Castle w Hollywood.

Zdolności muzyczne ujawniał już w wieku szkolnym. Nawet jako Doogie Howser nie oparł się pokusie i zaśpiewał piosenkę "Mr Sandman". Występował także na Broadwayu w przedstawieniach muzycznych i dramatycznych. Jego ugruntowaną pozycję w show-biznesie potwierdził w 2010 roku ranking magazynu "Time", w którym Harris został uznany za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Harris prywatnie

W 2006 roku aktor wyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Jego obecnym partnerem jest David Burtka. Wychowują razem dwójkę dzieci, które urodziła im zastępcza matka.

Marta Podczarska

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Neil Patrick Harris

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje