Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3163
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Doogie Howser, lekarz medycyny"

Pryszczaty geniusz, który jako czternastolatek został lekarzem, a przed szesnastką zrobił specjalizację z chirurgii. Bohatera tego serialu kochały miliony. Pamiętacie Doogiego Howsera?

Geniusz z problemami

Serial "Doogi Howser, lekarz medycyny" powstawał od sierpnia 1989 do marca 1993 roku. Stacja ABC wyprodukowała w sumie 97 odcinków. Tytułowy bohater,  grany przez Neila Patrica Harrisa, był ponadprzeciętnie inteligentny, jednak w życiu prywatnym borykał się z problemami jak każdy nastolatek.  Trudne kontakty z dziewczynami, imprezy i przygody z przyjacielem Vinny’m - młody geniusz był rozdarty między rozrywkowym trybem życia a poważną pracą w szpitalu. Serial skończył się w dniu 16. urodzin bohatera.

Utalentowany dzieciak

Reklama

Odtwórca głównej roli - Neil Patrick Harris urodził się 15 czerwca 1973 roku w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Rola w serialu o genialnym nastolatku nie była jego debiutem. Przedtem zagrał gościnnie w jednym odcinku "B.L. Stryker" z Burtem Reynoldsem oraz w filmach "Purpurowy pożeracz ludzi", "Too Good to Be True" oraz "Serce Klary" u boku Whoopi Goldberg. Za rolę Davida Harta w ostatniej produkcji otrzymał nominację do Złotego Globu.

Jednak dopiero jako Doogie zdobył ogromną popularność i miłość nastolatek. Był też ponownie nominowany do Złotego Globu. Niestety, po zakończeniu produkcji talent Harrisa nie został zauważony i przez kilkanaście lat aktor nie odnosił większych sukcesów zawodowych. Grał niewielkie rólki w serialach (m.in. w "Dotyku anioła", "Roseanne", "Nagim patrolu") oraz większe w filmach (m.in. "Obcy w rodzinie", "W gniewie", "Moja Antonia" czy "Żołnierze kosmosu"). Dopiero w 2005 roku jego sława znów odżyła...

Bezczelny Casanova

Stacja CBS zaproponowała Harrisowi jedną z głównych ról w serialu "Jak poznałem waszą matkę". Aktor gra tam Barneya Stinsona, bezczelnego uwodziciela, który ma obsesję na punkcie garniturów i podrywania wszystkiego, co się rusza. Jego najsłynniejszym powiedzeniem jest "Challenge accepted", które na stałe weszło do współczesnego języka. Za rolę Barneya Harris otrzymał 2 Kryształowe Statuetki oraz wiele innych prestiżowych nominacji.

Tańczy, śpiewa i czaruje

Oprócz talentu aktorskiego Neil jest także piosenkarzem, reżyserem, dubbingowcem i... magikiem! Tę ostatnią pasję, która nawiasem mówiąc podziela razem ze swoim serialowym bohaterem - Barneyem, potwierdził występując gościnnie w "Glee" i wielokrotnie jako magik w klubie Magic Castle w Hollywood.

Zdolności muzyczne ujawniał już w wieku szkolnym. Nawet jako Doogie Howser nie oparł się pokusie i zaśpiewał piosenkę "Mr Sandman". Występował także na Broadwayu w przedstawieniach muzycznych i dramatycznych. Jego ugruntowaną pozycję w show-biznesie potwierdził w 2010 roku ranking magazynu "Time", w którym Harris został uznany za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Harris prywatnie

W 2006 roku aktor wyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Jego obecnym partnerem jest David Burtka. Wychowują razem dwójkę dzieci, które urodziła im zastępcza matka.

Marta Podczarska

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Neil Patrick Harris

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje