Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3045
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Domek na prerii"

Lata 70. XIX wieku. Rodzina Ingellsów, amerykańskich pionierów, osiedla się w miasteczku Walnut Grove. Charles - głowa rodziny - buduje mały domek na prerii. Pracuje jako gospodarz, prowadzi też tartak. W codziennych obowiązkach pomagają mu żona Caroline oraz córki - Laura, Mary, Carrie i Grace. Cała szóstka przeżywa mnóstwo perypetii, a jej w losy są wplątane ważne problemy społeczne. Pamiętacie Ingellsów z "Domku na prerii"? Co stało się z bohaterami serialu?

Michael Landon, czyli Charles Ingalls

Naprawdę nazywał się Eugene Maurice Orowitz. Na ekranie zadebiutował w "Szalonych latach" u boku Barbary Stanwyck. W latach 50. pojawiał się gościnnie w serialach: "Przygody Jima Bowie", "Krzyżowiec" czy "Poszukiwany żywy lub martwy". Zagrał także w filmach "Walka dla tytułu", "Poletko Pana Boga", "Maracaibo". Spodobał się krytykom i został jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów swoich czasów. Największą sławę przyniósł mu serial "Bonanza", w którym nie tylko występował (jako Joseph Cartwright), ale także pisał scenariusz, reżyserował i zajmował się produkcją. Polscy widzowie pamiętają go również jako Jonathana Smitha z serialu "Autostrada do nieba". Prywatnie Landon był trzykrotnie żonaty i miał sześcioro dzieci. W 1991 roku aktor zmarł na raka trzustki.

Reklama

Karen Grassle, czyli Caroline Ingalls

Jest absolwentką londyńskiej Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej. Swoją karierę rozpoczynała od występów w teatrze, do którego wróciła w latach 80. Na ekranie zadebiutowała w 1951 roku rolą Bonnie Draper w serialu "Love of Live".  Największą sławę przyniósł jej jednak "Domek na prerii". Aktorka nie wykorzystała swojej szansy i po zakończeniu produkcji zagrała w zaledwie kilku filmach (najnowszy z nich to "Tales of Everyday Magic") i serialach (gównie w rolach epizodycznych). Prywatnie trzykrotnie zamężna.

Melissa Sue Anderson, czyli Mary Ingalls

W tym roku prześliczna Mary z "Domku na prerii" kończy 50 lat. Jej prawdziwa kariera zaczęła się właśnie od tej produkcji. Wcześniej występowała gościnnie w serialach "Ożeniłem się z czarownicą" czy "Brady Bunch". Po zakończeniu zdjęć do "Domku..." zagrała jeszcze w 15 serialach (głównie w rolach epizodycznych) i 35 filmach. W 2010 roku wydała autobiografię "The Way I See It: A Look Back at My Life on Little House". Prywatnie jest mężatką i ma dwójkę dzieci.

Melissa Gilbert, czyli Laura IngallsOd dziesiątego roku życia dorastała na oczach milionów widzów w "Domku na prerii". Do dziś przez fanów nazywana jest "Half-Pint" (czyli Kruszynką), od pieszczotliwego określenia swojej serialowej bohaterki. Przez 10 lat swojej kariery w "Domku..." zagrała też w wielu innych produkcjach, m.in. "Cudzie Bożego Narodzenia", "Cudotwórczyni" czy "Pamiętniku Anny Frank". W 1985 roku odcisnęła swoja dłoń w hollywoodzkiej Alei Sław jako najmłodsza aktorka w historii! W dorosłym życiu zasłynęła głównie z ról w wyciskaczach łez i filmach klasy B. Prywatnie dwukrotnie rozwiedziona. Ma dwóch synów Dakotę i Michaela (na cześć Michaela Londona).

Sidney i Lindsay Greenbush, czyli Carrie Ingalls

Lindsay i Sidney są córkami aktora Billy'ego Green Busha. Swoje występy w telewizji rozpoczęły w wieku 3 lat, właśnie w "Domku na prerii". Później pojawiły się jeszcze w wielu reklamówkach czy programach telewizyjnych i radiowych. Niesione falą popularności chętnie brały udział w akcjach dobroczynnych czy spotkaniach się z politykami. Po zakończeniu zdjęć do "Domku..." występowały jeszcze przez kilka lat, jednak bez większych sukcesów. Obecnie trenują konie wyścigowe i startują w zawodach jeździeckich. Lindsay zajmuje się także boksem.

Brenda i Wendi Turnbaugh, czyli Grace Ingalls

Do "Domku na prerii" trafiły dzięki znajomości ich dziadków z jednym z współtwórców serialu. Przez większość lat spędzonych na planie ich nazwiska nie pojawiały się w czołówce. Ujawniono je dopiero w... 8 sezonie! Po zakończeniu produkcji siostry wzięły udział w reklamie, jednak nie wróciły już do zawodowego aktorstwa. Wendi jest z wykształcenia psychologiem, a obecnie pracuje jako projektant stron internetowych. Brenda pracuje jako nauczycielka historii.


swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Domek na prerii | Karen Grassle | Michael Landon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje