Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2604
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Dharma i Greg"

Mają różne charaktery i pochodzą z całkowicie odmiennych środowisk. Ona jest wesołą hipiską, on - spokojnym, wziętym adwokatem z zamożnej rodziny, więc pozornie wszystko ich różni. Ale połączyła ich wielka miłość i cechuje wspaniałe poczucie humoru. Przeciwieństwa się przyciągają, a prawdziwe uczucie potrafi przezwyciężyć wszelkie przeciwności. Pamiętacie Dharmę i Grega? Co słuchać u głównych bohaterów serialu po latach?

Jenna Elfman, czyli Dharma Freedom Finkelstein-Montgomery

Naprawdę nazywa się Jennifer Mary Butala. Aktorstwa uczyła się w The Beverly Hills Playhouse pod kierunkiem sławnego nauczyciela, Miltona Katselasa. Zaraz po ukończeniu szkoły zaczęto angażować ją do przeróżnych programów telewizyjnych. Pojawiła się też w kilku epizodach w serialach "Roseanne", "Na celowniku", "Nowojorscy gliniarze" czy "Morderstwo". Jednak prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił w 1997 roku, kiedy zaangażowano ją do głównej roli w "Dharmie i Gregu".

Reklama

Za tę rolę otrzymała Złoty Glob w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym oraz szereg innych wyróżnień i nominacji. Zdobyła też ogromną popularność na całym świecie. Po zakończeniu zdjęć do produkcji zagrała w kilkunastu serialach i filmach. Ostatnio mogliśmy oglądać ją na dużym ekranie w drugoplanowej roli w filmie "To tylko seks".

Serialowi widzowie z pewnością kojarzą ją z "Układów", gdzie wciela się w Naomi. W 2013 roku na ekrany ma wejść kolejny serial z jej udziałem - "1600 Penn", opowiadający o nietypowej rodzinie Gilchristów mieszkającej w Białym Domu. Prywatnie Jenna jest żoną aktora Bodhi Elfmana ("Touch", "Mentalista", "Rebelianci"). Para ma dwóch synów - pięcioletniego Story’ego Eliasa i dwuletniego Eastona Quinna Monroe’a.

Thomas Gibson, czyli Greg Montgomery

Już jako dziecko chciał zostać aktorem i pilnie przygotowywał się do tej roli grając w szkolnych przedstawieniach. Kiedy skończył 9 lat występował z grupą Footlight Players przy Dock Street Theater. Aktorstwa uczył się w prestiżowej Julliard School w Nowym Jorku. Jego teatralny debiut miał miejsce w 1985 roku w spektaklu Davida Hare'a "Mapa świata". Zagrał też w kilku przedstawieniach na podstawie sztuk Szekspira i Moliera. Później zainteresowała go telewizja. Na małym ekranie mogliśmy oglądać go w telenowelach "The Guiding Light", "Another World" czy "As the World Turns". Jego debiutem filmowym był epizod w dramacie biograficznym "Lincoln". Później pojawił się m.in. w "Za horyzontem", "Wieku niewinności", "Rodzinnych tajemnicach i dziecku diabła".

Rok 1997 był dla niego szczególny. To właśnie wtedy zaproponowano mu główną rolę w "Dharmie i Gregu". Za te kreację dwukrotnie nominowany był do Złotego Globu. Zebrał także świetne recenzje od krytyków. Widzowie na pewno pamiętają jego późniejsze kreacje - Carla Thomasa w "Oczach szeroko zamkniętych", Chipa Rockefellera w filmie "Flinstonowie: Niech żyje Rock Vegas!" czy Nicholasa Ortona w "Podróży na zachód". Ostatnio mogliśmy oglądać go na dużym ekranie w 2006 roku w filmach "Nocny gość" i "I’ll Believe You"

Prywatnie od 19 lat jest żonaty z Christine, którą spotkał w Paryżu, kiedy podróżował po Europie. Para doczekała się trójki dzieci: synów Jamesa Parkera i Travisa Cartera oraz córki Agathy Marie.

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Dharma i Greg | Jenna Elfman | Thomas Gibson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje