Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3771
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy po latach: "Bill Cosby Show"

Pamiętacie serial o sympatycznej afro-amerykańskiej rodzinie Huxtable? Cliff i Clair oraz ich piątka dzieci (Sondra, Denise, Theodore, Vanessa i Rudy) na przełomie lat 80. i 90. byli nam bliscy niczym krewni. Co stało się po latach z bohaterami serialu "Bill Cosby Show"? Sprawdźcie!


Reklama


Bill Cosby, czyli Dr Heathcliff "Cliff" Huxtable

Grany przez niego Cliff otrzymał w 2004 roku tytuł "Najlepszego telewizyjnego taty wszech czasów" nadany mu przez TV Guide, za tę rolę aktor zdobył także dwa Złote Globy. Historia codziennych problemów czarnoskórej rodziny Huxtable’ów była emitowana przez 8 lat i odniosła ogromny sukces. Po jej zakończeniu Cosby zagrał jeszcze w serialach "Inny świat", "Zagadki Cosby’ego" czy "Dotyk anioła". Pojawiał się także w filmach, m.in. w "Człowieku-meteorze", "Tacie-duchu", "Szpiegach", "4 Little Girls" czy "Jacku". Ostatni to obraz Francisa Forda Coppoli, w którym Cosby wystąpił u boku Robina Williamsa. W latach 1998- 2000 aktor prowadził program "Kids Say the Darndest Things" znany w Polsce jako ''Bill Cosby i dzieciaki". Zaangażował się także w produkcję filmową (był producentem wykonawczym m.in. "Grubego Alberta" oraz  "Siły i honoru"). Prywatnie jest żonaty od 48 lat i ma czwórkę dzieci (piąty syn został zamordowany w 1997 roku).

Phylicia Rashad, czyli Clair HuxtablePodobnie, jak jej serialowy mąż, Clair w 2004 roku zdobyła tytuł ''Telewizyjnej mamy najbliższej twojej własnej'', nadany jej przez Amerykanów. Po zakończeniu zdjęć do "Bill Cosby Show" Rashad występowała na Broadwayu, m.in. w sztuce "A Raisin in the Sun", która została później przeniesiona na ekrany (w wersji filmowej partnerował jej raper P. Diddy). Aktorka występowała też gościnnie w kilku serialach ("Dotyk anioła", "Cosby", "Mały Bill", "Magia sukcesu", "Świry"). Cały czas jest też obecna na srebrnym ekranie. W latach 2000-2012 zagrała w dwunastu filmach, m.in. "The Old Settler", "Narodziny w słońcu" czy "For Colored Girls", za które była nominowana do nagród Emmy, Czarna Szpula i AFI. Prywatnie jest trzykrotną rozwódką i ma dwoje dzieci.

Sabrina Le Beauf, czyli Sondra Huxtable TibideauxKiedy w 1992 roku na planie serialu padł ostatni klaps, postanowiła w całości poświęcić się teatrowi. Jeździła z tournée odwiedzając liczne miasta USA ze sztukami "Sen nocy letniej" i "Wiele hałasu o nic". Zagrała epizody w serialach "Cosby", "Star Trek: Następne pokolenie" oraz większą rolę w mało znanym filmie "The Stalker Within". Prywatnie jest rozwiedziona.

Lisa Bonet, czyli Denise HuxtableRola Denise w "Bill Cosby Show" dała jej nagrodę Young Artist Award, nominację do nagrody Emmy i wielką popularność. Została zauważona przez muzyka Lenny’ego Kravitza, z którym w 1987 roku wzięła ślub w Las Vegas, a rok później urodziła mu córkę. Przez pewien czas para współpracowała ze sobą: Bonet współtworzyła płytę "Let Love Rule" i reżyserowała teledyski artysty. W tym czasie zagrała też w filmie "Harry Angel", za który uhonorowano ją kolejną statuetką Young Artist oraz nominacją do nagrody Saturna. Wystąpiła także w serialu "Inny świat". W 1993 roku rozpadło się jej małżeństwo, co znacząco wpłynęło na jej życie zawodowe. Zaczęła grać w filmach klasy B, a później w ogóle wycofała się z życia publicznego twierdząc, że pragnie poświęcić się rodzinie. Związała się z instruktorem jogi Brianem Kestem i urodziła mu syna. Obecnie jest żoną Jasona Momoa ("Gra o tron", ''Słoneczny patrol'', "Gorące Hawaje''), z którym ma syna.

Malcolm-Jamal Warner, czyli Theodore ''Theo'' HuxtablePo zakończeniu zdjęć do "Bill Cosby Show" pojawiał się gościnnie w serialach "Inny świat", "Dotyk anioła", "Bajer w Bel-Air" czy "Moloney". W 1996 roku dostał główną rolę w produkcji telewizyjnej ''Malcolm & Eddie'', a później w "Jeremiah" i "Listen Up". Do tej pory dość regularnie pojawia się w serialach - w 2008 roku zagrał epizod w "Dexterze". W tym samym roku wystąpił u boku Kate Hudson i Matthew McConaughey w filmie "Nie wszystko złoto, co się świeci". Jest też utalentowany muzycznie - we własnej wytwórni płytowej Wonder Factory nagrywa płyty jazzowe z grupą Miles Long. Prywatnie jest żonaty z Karen Maliną White, która w serialu ''Bill Cosby Show'' wcielała się w Charmaine Brown.

Tempestt Bledsoe, czyli Vanessa HuxtableRola Vanessy to jak do tej pory największe osiągnięcie w jej karierze. Aktorka zagrała jeszcze w kilkunastu filmach i serialach (głównie epizody , m.in. w "Kancelarii adwokackiej" i "Egzaminie z życia"), ale wszystkie przeszły bez echa. Być może dlatego zdecydowała się ukończyć studia w zupełnie innej dziedzinie - ekonomii. W 2006 roku wystąpiła w programie ''Celebrity Fit Club'', w którym próbowała schudnąć na oczach widzów. Prywatnie jest żoną aktorka Darylla M. Bella, którego poznała na planie serialu "Inny świat".  

Keshia Knight Pulliam, czyli Rudy HuxtableZa kreację Rudy została nominowana do nagrody Emmy, jako najmłodsza aktorka w historii. Później występowała jeszcze gościnnie w serialach "Inny świat" i "Cosby" oraz zagrała większą rolę w "House of Payne". Brała także udział w telewizyjnych show ''Weakest Link'' oraz w ''Fear Factor''. Ostatnio można ją było oglądać w serialu ''House of Payne', gdzie wcieliła się w Mirandę.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje