Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3040
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Beverly Hills, 90210"

Kultowy serial lat 90. opowiadający o grupie nastolatków ze słonecznej Kalifornii, ich codziennych problemach, miłościach, rozterkach... Kiedy Jim Walsh dostaje intratną propozycję pracy, wraz z całą rodzina przenosi się z niewielkiej Minnesoty do Beverly Hills. Jego dzieci - bliźniaki Brenda i Brandon - muszą zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Pomagają im w tym nowo poznani przyjaciele - Dylan, Andrea, Steve, Kelly, Donna i David...

Jason Priestley, czyli Brandon Walsh


Rola Brandona w "Beverly Hills, 90210" nie była jego debiutem. Wcześniej występował w serialach "Siostra Kate", "21 Jump Street", "MacGyver" i "Quantum Leap". Jednak dopiero jako Brandon został doceniony i aż dwukrotnie nominowany do nagrody Złotego Globu. Później Priestley próbował swoich sił jako producent i reżyser. Zagrał też w blisko 50 filmach, głównie klasy B. Wcielił się również w ponad 30 postaci serialowych. Mimo imponującej liczby ról, aktor nie zrobił oszałamiającej kariery. Obecnie można go oglądać w programie "Hollywood i wina", gdzie odwiedza najbardziej znane wytwórnie win i poznaje tajemnice uprawy winorośli oraz handlu winem. W życiu prywatnym dwukrotnie żonaty, obecnie z Naomi Lowde-Priestley, z którą ma dwójkę dzieci - córkę Avę Veronicę i syna Dashiella Orsona.

Shannen Doherty, czyli Brenda Walsh

Reklama

Swoją karierę zaczęła zaraz po przeprowadzce do Los Angeles, w wieku... 7 lat! Jako dziecko występowała w serialach "Domek na prerii", "Magnum" czy "Ojciec Murphy". "Beverly Hills, 90210" było prawdziwym zwrotem w jej karierze. Jednak plan serialu opuściła już po czterech latach. Podobno zachowywała się jak gwiazda, spóźniała na zdjęcia i miała negatywny wpływ na córkę producenta - Tori Spelling. Brukowce bezlitośnie krytykowały jej zachowanie, nieustannie wtrącając się w życie prywatne aktorki. Powstała nawet książka "I Hate Brenda", w której Dohery przedstawiona została jako rozpieszczona nastolatka. Jej filmografia składa się głównie z filmów klasy B i kilku znanych seriali, m.in. "Czarodziejki", za który została dwukrotnie nominowana do nagrody Saturna. Prywatnie - trzykrotnie zamężna, obecnie z Kurtem Iswarienko.

Luke Perry, czyli Dylan McKay

Po raz pierwszy na ekranie wystąpił w reklamówce dżinsów. W "Beverly Hills, 90210" Perry wcielił się w najseksowniejszego wśród bohaterów płci męskiej, niepokornego Dylana. Od swoich fanek otrzymywał nawet kilka tysięcy listów tygodniowo! Jednak po pięciu latach stwierdził, że serial go ogranicza i odszedł, by robić karierę na dużym ekranie. Niestety, nie mierzył swoich sił na zamiary. Podobnie jak jego kolega z planu Jason Priestley, zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach, jednak nie odniósł większych sukcesów. Dlatego podkulił ogon i postanowił grzecznie wrócić na plan serialu, który dał mu największą popularność. Już niedługo będzie go można zobaczyć w filmach "Soho" i "Climbing Life". Prywatnie jest rozwiedziony i ma dwójkę dzieci - syna Jacka i córkę Sophie.

Ian Ziering, czyli Steve Sanders

Po zakończeniu "Beverly Hills..." występował gościnnie w serialach "Merlose Place", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", "Nagi patrol" czy "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Udzielał też swojego głosu w kreskówkach "Motomyszy z Marsa", "Spider-Man" czy "Godzilla". Amerykańscy widzowie mogli podziwiać jego taneczne umiejętności w programie "Dancing with the Stars". Obecnie Zieringa możemy oglądać w filmie "Spadaj tato". Prywatnie - dwukrotnie żonaty, obecnie z Erin Kristine Ludwig, z którą ma córkę - Mię Loren.

Jennie Garth, czyli Kelly Taylor

Po zakończeniu pracy nad serialem, Garth zagrała jeszcze w kilku telewizyjnych produkcjach (najbardziej znane to "Siostrzyczki" i spin-off "Beverly Hills..." - "90210"). Wystąpiła także w kilkunastu filmach oraz zajęła się produkowaniem. Wzięła również udział w piątej edycji show "Dancing with the Stars ", zajmując 4. miejsce. Swoje codzienne życie odsłoniła przed widzami w reality show "Little Bit Country". Prywatnie - dwukrotnie rozwiedziona, ma 3 córki: Lucę Bellę, Lolę Ray i Fionę Evę.

Tori Spelling, czyli Donna Martin

Jej ojciec - Aaron Spelling już od najmłodszych lat obsadzał swoją córkę w dziesiątkach seriali. Przez to zarzucano jej, że nie ma ani urody, ani talentu, a wszystko, co osiągnęła zawdzięcza tatusiowi. - Ludzie myślą, że jestem głupią gęsią, której nikt nie spuścił manta. Twierdzą, że ojciec wychował mnie na księżniczkę. Było inaczej! Ja taty nie widywałam, a rola w serialu miała być rekompensatą za pieskie dzieciństwo - żaliła się Spelling w wywiadach. Prawdą jest, że nie zrobiła oszałamiającej kariery (a może jednak brak talentu?), a jednym z jej największych osiągnięć (oprócz "Beverly Hills...") jest występ w reality show "Tori & Dean...". Prywatnie - dwukrotnie zamężna, obecnie z Deanem McDermottem, z którym ma 3 dzieci: Liama Aarona, Stellę Doreen i Hattie Margaret.

Brian Austin Green, czyli David Silver

Przed rolą Davida Silvera, występował w filmach i serialach telewizyjnych (m.in. w "Knots Landing", "Autostradzie do nieba" czy "Small Wonder"). Jednak to "Beverly Hills..." dało mu największą popularność. Od zakończenia serialu zagrał w 25 filmach, jednak nie zrobił oszałamiającej kariery. W 1996 roku próbował też swoich sił jako raper, występując pod pseudonimem "Austin". W ostatnich latach wystąpił w kilku znanych serialach: "Gotowe na wszystko", "Terminator: Kroniki Sary Connor" czy "Anger Management" . Prywatnie jest żonaty z aktorką Megan Fox.

Gabrielle Carteris, czyli Adrea Zuckerman

Rola kujonki Andrei była jej największym sukcesem. Później, pomimo licznych ról filmowych i gościnnych występów w serialach ("Zabójcze umysły", "Dotyk anioła" czy "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze"), już nigdy nie udało się jej zdobyć tak dużej popularności. Prywatnie - w 1992 roku - poślubiła maklera giełdowego, Charlesa Isaacsa, z którym ma dwie córki: Kelsey i Molly.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje