Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10687
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Ally McBeal"

Tytułowa bohaterka to szalenie dynamiczna młoda prawniczka, absolwentka Harvardu, która na sali sądowej czuje się jak ryba w wodzie. Poza pracą nie wszystko układa się już tak świetnie... Prywatnie jest kobietą samotną, wciąż szukającą szczęścia. - Właśnie przekroczyłam trzydziestkę. Czy to coś złego, że dotąd nie znalazłam nikogo dla siebie? - zdaje się mówić. Pamiętacie "Ally McBeal"? Co dziś robią bohaterowie serialu? Sprawdźcie!



Calista Flockhart, czyli Ally McBeal


Zaczynała jako aktorka teatralna. Swoje pierwsze kroki stawiała na scenie Broadwayu występując w sztukach "Szklana menażeria", "Trzy siostry" czy "The Loop". Później zapragnęła kariery filmowej. Wystąpiła w "Nagim w Nowym Jorku", "Pictures of Baby Jane Doe", "Pijącym"... Potem mogliśmy zobaczyć ją w roli córki Gene’a Hackmana w znanej również w Polsce komedii "Klatka dla ptaków". W telewizji Calista Flockhart zadebiutowała właśnie jako Ally McBeal i za swą rolę, już po emisji pierwszego sezonu, otrzymała Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy. Po zdobyciu uznania za swe osiągnięcia zarówno w telewizji, jak i na nowojorskich scenach teatralnych, Flockhart szybko stała się jedną z najchętniej angażowanych aktorek młodego pokolenia. W 1999 roku wcieliła się w Helenę w kinowej wersji "Snu nocy letniej" Williama Szekspira, wyreżyserowanej przez Michaela Hoffmana z udziałem takich gwiazd, jak Michelle Pfeiffer, Kevin Kline i Rupert Everett. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w serialu "Bracia i siostry". Prywatne, od czerwca 2010 roku, jest żoną aktora Harrisona Forda, z którym wychowuje adoptowanego synka Liama.

Robert Downey Jr., czyli Larry Paul

Wszechstronność Roberta Downeya Juniora można było podziwiać w wielu niezapomnianych, różnorodnych rolach. Otrzymał on nominację do Oscara oraz zdobył nagrodę British Academy w kategorii "najlepszy aktor" za tytułową rolę w filmie biograficznym "Chaplin", powstałym w 1992 roku. Kilka ważniejszych filmów w jego imponującym dorobku to: "Na skróty", "Serce i dusze", "Cudowni chłopcy", "Bowfinger", “Black and White", "Good Night and Good Luck, "Kiss Kiss Bang Bang", "Wszyscy twoi święci", "Urodzeni mordercy", "Iron Man", "Sherlock Holmes" czy "Avengers". W telewizji zadebiutował w 1985 roku jako Bruno Mussolini w serialu "Mussolini: Historia nieznana". Później, w 2000 roku, dołączył do obsady "Ally McBeal" i brawurowo zagrał prawnika, Larry’ego Paula. Za tę kreację otrzymał Złoty Glob w kategorii najlepsza rola drugoplanowa w serialu, mini- serialu lub filmie telewizyjnym. Następnie, został nominowany do nagrody Screen Actors Guild Award i TV Guide Award. Od 2005 roku Downey Jr. jest żonaty z Susan Levin. Co jakiś czas życie prywatne aktora niebezpiecznie przypomina fabułę jednego z jego filmów, "Mniej niż zero", w którym to zagrał doskonale się zapowiadającego młodego człowieka, coraz bardziej staczającego się z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Pozostaje jednak wierzyć, że aktorowi uda się przezwyciężyć te problemy i długo jeszcze będzie można podziwiać jego wyjątkowy talent. 

Reklama

Courtney Thorne-Smith, czyli Georgia Thomas

Już w szkole średniej została zauważona przez jednego z agentów filmowych i obsadzona w filmie "Lucas". Tak zaczęła rozwijać się jej kariera. Niedługo potem zagrała w kilku filmach i serialach telewizyjnych. Pierwszy z nich, "Fast Times At Ridgemont High", nie odniósł sukcesu i szybko został zdjęty z anteny, ale role w filmach dla nastolatków - "Summer School" czy "Zemsta frajerów II" sprawiły, że zaczęła być rozpoznawana. Kolejnym krokiem na drodze do sukcesu było przyjęcie roli w "Prawnikach z Miasta Aniołów", jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1992 roku, kiedy zagrała w serialu "Melrose Place". W trakcie kręcenia produkcji wystąpiła w kilku mniej znaczących filmach telewizyjnych. Zauważył ją producent "Ally McBeal" i powierzył jej rolę Georgii Thomas, za którą zdobyła później Screen Actors Guild Award. W latach 2001-2009 występowała w serialu "Jim wie lepiej" u boku Jamesa Belushi. Ostatnio na ekranie mogliśmy zobaczyć ją w "Dwóch i pół". Prywatnie jest żoną Rogera Fishmana, z którym ma syna.

Gil Bellows, czyli Billy Thomas

Urodził się w Kanadzie, a do Los Angeles przeniósł się po to, by rozpocząć studia na American Academy of Dramatic Arts. Jego debiutem aktorskim był film "The First Season". W 1994 roku zagrał w "Skazanych na Shawshank", później występował gościnnie w serialach "Prawo i porządek" oraz "Kancelaria adwokacka". Kobiety pokochały go za rolę Billy'ego Thomasa - romantyczną, niespełnioną miłość Ally McBeal. Kreacja ta przyniosła mu sławę i popularność, dlatego dużym zaskoczeniem była rezygnacja aktora z dalszego udziału w produkcji. Bellows chciał spróbować swoich sił na srebrnym ekranie. Zagrał w "Czekając na sen", "Kill Kill Faster Faster", "Bez reguł", "Zabójczym polowaniu" czy ostatnio w "House at the End of the Street". Serialowi widzowie z pewnością kojarzą go jako agenta CIA Matta Callana z serialu "Tajne akta CIA". Prywatnie, od 1994 roku, jest mężem aktorki Ryi Kihlstedt (dr Michelle Ross z "Dextera"). Mają dwoje dzieci.

Lisa Nicole Carson, czyli Renee Raddick

Nie miała łatwego startu. Sceny z jej udziałem w serialach "Prawo i porządek" oraz "Bill Cosby Show" wycięto, natomiast produkcja "Divas", w której wystąpiła zaraz potem miała tylko dwa odcinki pilotażowe... Pomimo tego nie poddała się i w 1995 roku zagrała u boku Denzela Washingtona w filmie "W bagnie Los Angeles". Największą sławę przyniosły jej role w "Ally McBeal" i "Ostrym dyżurze". Po zakończeniu zdjęć do obu produkcji widzowie mogli zobaczyć ją jeszcze w "Magii Batistów", "Życiu", "Po wstrząsie" czy gościnnie w serialu "Harry's Law". W 2001 roku zdiagnozowano u niej postępującą schizofrenię.

Portia de Rossi, czyli Nelle Porter


W przeciwieństwie do większości aktorek, Portia nie marzyła o karierze filmowej. Została w nią po prostu wciągnięta. W ojczystej Australii uczyła się w szkole prawniczej z zamiarem pracy w zawodzie, gdy skusiła ją filmowa sława. Lokalny producent filmowy, John Duigan, zaprosił ją na przesłuchanie do filmu "Syreny", w którym zagrali również Hugh Grant, Sam Neill i Elle MacPherson. De Rossi wcieliła się tam w postać Giddy, szesnastolatki stojącej przed wyborem pozostania wolną "syreną" lub zmiany w wyrafinowaną kobietę. Film odniósł międzynarodowy sukces. De Rossi wystąpiła później w hicie "Krzyk II". Zagrała tam Murphy, studentkę pnącą się po drabinie kariery towarzyskiej, która wraz z Rebeccą Geyheart przekonuje Neve Cambell do przystąpienia do elitarnej organizacji dziewcząt. Na dużym ekranie De Rossi mogliśmy oglądać również w "Samotnym łowcy", "Dziewczynie, "Stygmatach", "Żarze", "Na własne oczy" czy "Przeklętej". Serialowi fani na pewno pamiętają jej role w "The Twilight Zone", "Bez skazy", "Bogatych bankrutach" (za których otrzymała nagrodę Złotego Satelity), "Korporacji według Teda" i "Mockingbird Lane". Prywatnie pozostaje w związku ze znaną amerykańska dziennikarką Ellen DeGeneres.

Lucy Liu, czyli Ling Woo


Lucy Liu pochodzi z Nowego Jorku. Uczęszczała na uniwersytet nowojorski a później na uniwersytecie stanowym w Michigan studiowała kultury i języki orientalne. Na ostatnim roku studiów poszła na przesłuchanie do drugoplanowej roli w adaptacji "Alicji w krainie czarów" w reżyserii Andre Gregory’ego. Lecz zamiast roli podrzędnej, której oczekiwała, zaproponowano jej główną i tak rozpoczęła się jej kariera aktorska. Za rolę w drugiej części serialu "Ally McBeal" została nominowana do nagrody Emmy. Jej dorobek filmowy i telewizyjny jest imponujący. Na dużym ekranie pojawiła się u boku Mela Gibsona w "Godzinie zemsty", z Elizabeth Shue zagrała w "Molly", a z Clintem Eastwoodem w "Prawdziwej zbrodni", w "Kumplu do bicia" wystąpiła u boku Antonio Banderasa i Woody’ego Harrelsona, a w "Kowboju z Szanghaju" - Jackie Chana. Przełomem w jej karierze była rola w obu częściach "Aniołków Charliego", za które zdobyła Złoty Popcorn. Docenioną ją również za występ w "Chicago". Liu udziela się też z powodzeniem na scenie teatralnej. Wystąpiła w przedstawieniach "Numb, Redwood Curtain" i "Madame Butterfly". Na stałe jest członkinią Met Theatre Development Ensemble. Za rolę w serialu “Ally McBeal" była również nominowana do prestiżowej nagrody Viewers for Quality Television Award. Na szklanym ekranie pojawiła się także w serialach "Perła" z Rheą Perlman i Malcolmem McDowellem, "Ostry Dyżur" i "Prawnik z Manhattanu". Gościnnie wystąpiła też w "Nowojorskich gliniarzach", "Prawnikach z Miasta Aniołów" i "Z archiwum X". Aktorstwo nie jest jedyną pasją jej życia, Liu jest też utalentowaną artystką-plastyczką. Jej prace wystawiano w "Cast Iron Gallery" w nowojorskim Soho oraz w galerii sztuki w Venice. Obecnie możemy oglądać ją w serialu "Elementary", gdzie wciela się w Joan Watson. 2 grudnia 2012 roku aktorka skończyła 44 lata.

Jane Krakowski, czyli Elaine Vassal

Choć urodziła się w miejscowości Parsippany, w stanie New Jersey, posiada polskie korzenie. Jej rodzina pochodzi z okolic Krakowa, choć obecnie mieszka w New Jersey. W czasie II wojny światowej rodzina Jane wyemigrowała do USA, ale jak przyznaje aktorka, w domu jej dziadków nadal kultywuje się polskie obyczaje i mówi w ojczystym języku. Za swą rolę w serialu "Ally McBeal" została nominowana do Złotego Globu, ale warto wspomnieć, że z powodzeniem zagrała również w innych produkcjach telewizyjnych: "Zdarzyło się jutro, "Na południe", "The High Life", "Młody Indiana Jones", "Queen, Men and Women II" i "Search for Tomorrow", za który dwukrotnie nominowano ją do nagrody Emmy. Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją m.in. w "Zatańcz ze mną", "Fatalnym zauroczeniu", "Pani Winterbourne", komedii "Flinstonowie: Niech żyje Rock Vegas", "Opowieści wigilijnej" czy "Przyszłym dziecku". Krakowski pojawiła się również w paru cieszących się zainteresowaniem publiczności produkcjach broadwayowskich: "Once Apon a Mattress", "Face Value", "Starlight Express" i "Grand Hotel", za którą to rolę była nominowana do Tony Award i Drama Desk Award. Aktorkę można też usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu "Hudson River Blues" oraz w wielu innych nagraniach z muzyką do przedstawień broadwayowskich, w których się pojawiła. W 1999 wydała też płytę "The Best of Paul Simon". Od 2006 roku serialowi widzowie mogą podziwiać jej talent komediowy w serialu "Rockefeller Plaza 30", gdzie wciela się w Jennę Maroney. Prywatnie, od dwóch lat, jest żoną Roberta Godleya i matką niespełna rocznego syna Bennetta Roberta.

Peter MacNicol, czyli John Cage


Peter MacNicol posiada wszechstronny talent aktorski, a w jego karierze możemy odnaleźć zarówno role subtelne, jak w dramacie "Wybór Zofii" u boku Meryl Streep, jak i rubasznie komiczne, czego najlepszych przykładem jest "Jaś Fasola". MacNicol pojawiał się też w filmach “Rodzina Addamsów 2", “Gorączka", “Niespełnione obietnice", “Dracula: Wampiry bez zębów" czy ostatnio w nominowanym do nagrody Emmy filmie telewizyjnym "Zmiana w grze". Za rolę w “Ally McBeal" został nominowany do nagród Emmy i Viewers for Quality Television Award. Serialowi widzowie z pewnością pamiętają jego występy w “Szpitalu Dobrej Nadziei", "24 godzinach" czy "Wzorze". Jednak najwięcej czasu w swej karierze MacNicol poświęcił scenie teatralnej. Pojawił się w wielu produkcjach of-broadwayowskich, a na Broadwayu zagrał w: "Crimes of the Heart" i "Black Comedy". Grał również na deskach Joe Papp’s Public Theatre podczas New York Shakespeare Festival, gdzie wystąpił w sztukach “Ryszard II", “Romeo i Julia" oraz “Wieczór Trzech Króli". Prywatnie, od 1986 roku, mąż Marthy Cummin, z którą ma syna.

Greg Germann, czyli Richard Fish


Greg Germann urodził się w Houston, a wychował w Kolorado. Uczył się na wydziale teatralnym uniwersytetu Północnego Kolorado. Po ukończeniu szkoły przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został członkiem Circle Repertory Company oraz Ensemble Studio Theatre. Na nowojorskich scenach pracował z takimi dramaturgami i reżyserami, jak John Guare, Lanford Wilso i Jerry Zacks. German pojawił się z powodzeniem w musicalu “Assassins" Stevena Sondheima oraz w sztukach: “War Games" Davida Mameta i “Biloxi Blues" Neila Simona. Serialowi widzowie z pewnością pamiętają jego role w “Sweet Justice", “W nagłym wypadku", “Kłamstwach na sprzedaż" i "Aim High". Gościnnie zagrał też w "Prawnikach z Miasta Aniołów", "Bakersfield" i w filmie "Conduct Unbecoming". Germann występował również w filmach fabularnych: “Jesus’s Son", “Stan zagrożenia" u boku Harrisona Ford oraz bezpretensjonalnych komediach - “Ożeniłem się z morderczynią" i “Raz dookoła". W jego dorobku znajdziemy też film krótkometrażowy "Pete’s Garden", do którego sam napisał scenariusz i wyreżyserował go. Ostatnio aktora mogliśmy oglądać w komedii "Here Comes the Boom" oraz gościnnie w serialu "Common Law". Prywatnie jest żonaty z aktorką Christine Mourad, z którą ma syna.


swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy