Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3045
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "'Allo 'Allo!"

Czy pamiętacie okrzyki kochanek "Och René!" i fałsze Edith? Czy wiecie, jak wygląda obraz Madonny z Wielkim Cycem? Jeżeli tak, słuchajcie, bo nie będziemy dwa razy powtarzać!

Chcemy przypomnieć wam bohaterów wiecznie żywej farsy z czasów II wojny światowej, w której bez skrupułów ośmieszani są Niemcy, Francuzi, Włosi i Anglicy. W uroczej prowincjonalnej knajpce spotyka się wybuchowa mieszanka postaci:  fajtłapowaci niemieccy oficerowie, namiętne partyzantki z miejscowego ruchu oporu, zagubieni angielscy jeńcy, włoscy brygadierzy i sepleniący żandarm. Właściciel tego przybytku nie tylko musi odpierać ataki ze wszystkich stron, ale także znajdywać czas na romansowanie pod bokiem swojej naiwnej żony. Co robią dzisiaj bohaterowie "'Allo 'Allo!"?

Gorden Kaye, czyli René Artois

Poza występem w serialu nie ma na koncie wielu ról. W 1990 roku uległ groźnemu wypadkowi, który pozostawił na jego twarzy wiele blizn. Aktor postanowił wtedy, że poświęci się w całości pracy w teatrze. Wyjawił też publicznie, że jest homoseksualistą.

Reklama

Carmen Silvera, czyli Edith Artois

Oprócz brawurowo zagranej Edith, wykreowała kilka innych, równie dobrych postaci, m.in. w serialu "Armia tatuśka" czy "Revolver". Zmarła w wieku 80 lat 3 sierpnia 2002 na raka płuc.

Vicki Michelle, czyli Yvette Carte-Blanche


Po zakończeniu serialu Michelle otrzymała wiele propozycji filmowych i teatralnych. Do dziś występuje na deskach teatru jako Yvette w przedstawieniu bazującym na scenariuszu '''Allo 'Allo!''. Aktorka jest także zaangażowana w działalność charytatywną, za którą została uhonorowana przez samą królową. Prywatnie jest żoną Grahama Fowlera, z którym ma jedno dziecko.

Guy Siner, czyli porucznik Hubert Gruber

Przez niemal 40 lat swojej kariery stał się znanym aktorem telewizyjnym i teatralnym. Występował w wielu znanych serialach, m.in. "Babilon 5", "Pan wzywał, Milordzie?", "Kroniki Seinfelda", "Star Trek" czy "Ja, Klaudiusz". Pracował zarówno na planach w Los Angeles, jak i w Wielkiej Brytanii, gdzie osiadł na stałe. Obecnie zajmuje się scenopisarstwem i produkcją.

Richard Gibson, czyli Herr Otto Flick

Herr Flick ubrany w skórzany płaszcz, utykający, stale romansujący z ponętną Helgą i poszukujący obrazu Upadłej Madonny z Wielkim Cycem - tak Gibsona postrzegają polscy widzowie. Aktor zjeździł dużą część Europy występując w  teatralnej adaptacji serialu. W 2006 roku pojawiał się regularnie w programie "Daily Telegraph's World Cup Pubcast", gdzie również wcielał się w rolę kulejącego gestapowca.

W pozostałych rolach udział wzięły


Kirsten Cooke, czyli Michelle Dubois

Rola w "'Allo 'Allo!" to jej największy sukces. Do tej pory występuje na scenie, ale na koncie ma też dokonania telewizyjne. Zagrała m.in. w serialu "Spadaj na Ziemię". Prywatnie jest mężatką i ma czwórkę dzieci.  

Kim Hartman, czyli Helga Geerhart

Ma na koncie całkiem bogatą karierę teatralną. Współpracowała z teatrami w Kuala Lumpur, Hong Kongu, Niemczech, Holandii i USA. Razem z mężem - Johnem Nolanem - jest właścicielką wytwórni filmowej Quinton Arts.

Sue Hodge, czyli Mimi Labonq

Mierząca zaledwie 145 cm wzrostu aktorka nie zrobiła oszałamiającej kariery. Od 2007 roku ponownie wciela się w Mimi, występując na deskach teatru w australijskim Brisbane, w jednej z kilku scenicznych adaptacji '''Allo 'Allo!''.

Francesca Gonshaw, czyli Maria Recamier

Obecnie ma 52 lata. Jest prawdziwą kobietą renesansu. Ponad 20 lat temu zrezygnowała z aktorstwa i zajęła się produkcją filmową. Pracując w wytwórni Miramax współtworzyła m.in. "Pulp Fiction". Zajmuje się także pisaniem scenariuszy i reżyserią. Jej pasją jest malarstwo, na koncie ma już dwa wernisaże.

 

 

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | seriale | Gorden Kaye | Carmen Silvera | Vicki Michelle | Allo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje