Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9916
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gustaw Lutkiewicz odznaczony przez Ministra

Wybitny aktor Gustaw Lutkiewicz, który 29 czerwca skończy 88 lat, odebrał z rąk podsekretarz stanu Małgorzaty Omilanowskiej Srebrny Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".- Czuję duże wzruszenie i, przyznam się, zaskoczenie - niby dlaczego, niby za co? Jakby spojrzeć na zapis tego, to człowiek zrobił, to może byłby przekonany, że przeżył dobre lata, ale w pamięci właściwie niczego już nie ma - powiedział wzruszony laureat, któremu towarzyszyła żona Wiesława Mazurkiewicz.

Aktor wycofał się z życia zawodowego ze względu na problemy zdrowotne. Na początku swej kariery Gustaw Lutkiewicz przez kilkanaście lat występował na scenach teatrów łódzkich.

Następnie przeniósł się do Warszawy i zaangażował do Teatru Dramatycznego, a następnie Powszechnego, z którym związany był przez długie lata.

Reklama

Podobnie jak z Teatrem Polskiego Radia, gdzie stworzył kultową kreacją Polikarpa Lepieszki w powieści radiowej "W Jezioranach". Ma w swoim dorobku ponad 120 ról filmowych!

Zagrał m.in. Barabasza w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, księcia Mikołaja Radziwiłła w serialu "Kanclerz" Ryszarda Bera, czy w opowieściach filmowych Stanisława Barei "Alternatywy 4" i "Zmiennicy". Jego ostatnią kreacją na małym ekranie była postać Zygmunta Karabasza, właściciela sklepu w Złotopolicach w popularnej telenoweli "Złotopolscy".AKPA
Dowiedz się więcej na temat: alternatywy 4 | Zmiennicy | seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy