Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6445
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ewa Florczak: Niezapomniana Ewa Olszańska

Jak potoczyły się losy sierżant Olszańskiej?

Ewa Florczak dla wielu widzów pozostaje sierżant Ewą Olszańską z "07 zgłoś się". Serial przyciągał przed ekrany miliony widzów, jednak rola, która mogła być przepustką do sławy, w pewien sposób "zaszufladkowała" aktorkę.

Reklama

Aktorka nie marzyła o karierze filmowej - zanim zadebiutowała na teatralnych deskach w 1975 roku studiowała filologię polską. Zrezygnowała po pierwszym semestrze. Po kilku latach ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Wydawało się, że dzięki udziałowi w serialu "07 zgłoś się" drzwi do kariery stoją przed nią otworem, tak się jednak nie stało. Popularność, jaką zdobyła, nie przełożyła się na sukces zawodowy. Stała się artystką jednej roli. Kreacja u boku Borewicza wręcz przeszkodziła w jej dalszym rozwoju, zaszufladkowano ją...

W rozmowie z "Plejadą" mówiła: Ludzie rozpoznawali mnie na ulicy, ale ja się na nic nie nastawiałam. Nie czułam się gwiazdą, dlatego, że zagrałam w serialu. Pamiętam, że przychodzili ludzie do teatru, kiedy grałam spektakl, ale nie przychodzili tam dla mnie, jako dla Ewy Florczak, tylko dla Ewy Olszańskiej z "07 zgłoś się". Wręczali mi bukiety, prezenty, ale jak wychodziłam na scenę to zawsze był szum na sali: "O, to ta z 07, to ta z 07". To bardzo rozpraszało i dekoncentrowało mnie i moich kolegów. Wybijało nas to z rytmu, bo było to dość głośne".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama