Reklama

"Esmeralda": Serial całkowicie odmienił życie Leticii Calderon. Co robi dziś?

Choć przed rolą Esmeraldy nie narzekała na brak pracy, dopiero dzięki serialowi zyskała prawdziwą popularność. Pojawienie się w meksykańskiej telenoweli uczyniło ją międzynarodową gwiazdą. Jednak to nie kariera była dla niej najważniejsza - dla rodziny zrezygnowała z show-biznesu. Co stało się z Leticią Calderon?

Kiedy w 1997 roku Leticia Calderon otrzymała rolę w serialu "Esmeralda", nie wiedziała, że występ w nim kompletnie odmieni jej życie.

W produkcji zagrała niewidomą piękność, która, w wyniku celowej zamiany niemowląt podczas porodu, wychowuje się w biedzie. Drugim dzieckiem jest chłopiec, Jose Armando, który wychowywany jest w luksusie. Po latach losy tych dwojga znowu się splatają, a między nimi wybucha wielka miłość.

w "Esmeraldzie" u boku Leticii Calderon wystąpił latynoski amant, Fernardo Colunga. Oboje tworzyli bardzo zgrany duet aktorski i w mig podbili serca widzów. Chociaż telenowela nie była jedyną produkcją, w której zagrała Calderon, to właśnie dzięki tej roli aktorka zdobyła ogromną sławę na całym świecie.  

Reklama

Po roli subtelnej niewidomej dziewczyny, Leticia wcieliła się w charakterną kobietę, co było dla niej ciekawą odmianą. Aktorka świetnie sprawdziła się jako bezwzględna Isadora Lazcano w telenoweli "Nieposkromiona miłość". W 2016 roku pojawiła się w serialu "Kobiety w czerni", a trzy lata później w "Juntos el corazón nunca se equivoca". Leticia nie zwalnia tempa i wciąż rozwija swoją karierę. Obecnie możemy oglądać ją w produkcji "Imperio de mentiras".

Niestety, o ile powodzenie w karierze jej nie opuszcza, w życiu prywatnym przeżyła wiele dramatów. W 1997 roku wzięła ślub ze stomatologiem, Marco Lopezem, ale małżeństwo przerwało zaledwie dwa lata. Calderon pocieszenie znalazła w ramionach innego mężczyzny. Juan Collado miał wówczas dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. W 2002 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn, który urodził się z zespołem Downa i dysautonomią. 

Dla Calderon było to trudne przeżycie, na początku nie mogła zaakceptować odmienności synka. Aktorka była pełna obaw o zdrowie dziecka i ich przyszłe życie. Na szczęście, wspólnymi siłami, stworzyli mu kochający dom, a w 2004 roku powitali na świecie kolejnego chłopca. Wtedy też Leticia porzuciła karierę dla rodziny.

Z upływem czasu uczucie między małżonkami zaczęło wygasać. W końcu na jaw wyszło, że Juan Collado zdradzał żonę z inną aktorką. To był prawdziwy cios dla Leticii, jednak wiedziała, że musi być silna dla swoich dzieci.

Od czasu drugiego rozwodu Calderon idzie przez życie sama, lecz przyznaje, że jest otwarta na miłość. Dzieci napełniają ją dobrą energią i chęcią do życia.

Aktorka jest bardzo aktywna na Instagramie i to tam można ją oglądać częściej, niż na ekranie. Polscy fani mieli okazję zobaczyć ją na żywo w 1999 roku, kiedy to jedna ze stacji telewizyjnych, emitujących serial w Polsce, zaprosiła ją do naszego kraju.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje