Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3749
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Elżbieta Starostecka planuje powrót do aktorstwa?

​Elżbieta Starostecka, czyli niezapomniana Tereska z "Nocy i dni" i Anna Ostrowska z "Czarnych chmur", przed laty - będąc u szczytu sławy - postanowiła wycofać się z życia publicznego i nie przyjmować ról w filmach i serialach. - Nigdy nie chciałam być gwiazdą. To nie dla mnie - stwierdziła i... znikła z ekranów na prawie 20 lat.

Kiedy 29 listopada 1976 roku na ekrany kin w całej Polsce wszedł film Jerzego Hoffmana "Trędowata", grająca Stefcię Rudecką Elżbieta Starostecka okrzyknięta została Pierwszą Gwiazdą PRL-u. 33-letnia wówczas aktorka miała już na swym koncie kilkanaście interesujących ról w filmach i serialach oraz mnóstwo wybitnych kreacji teatralnych, ale dopiero "Trędowata" sprawiła, że Polacy oszaleli na jej punkcie...

Reklama

Rok po premierze filmowej adaptacji romansu Heleny Mniszkówny przyjęła propozycję wcielenia się w Teresę Ostrzeńską-Kociełło, czyli siostrę Barbary Niechcic (Jadwiga Barańska), w "Nocach i dniach", po czym zaczęła poważnie zastanawiać się nad odejściem z filmu i telewizji.

W 1994 roku uznała, że role, które dostaje, są... nijakie i postanowiła poświęcić się pracy w teatrze, zająć domem i wychowywaniem dwójki dzieci - syna Kamila i córki Anny.


Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje