Reklama

Elżbieta Kępińska: Miłość z polityką w tle

Związek Elżbiety Kępińskiej z Mieczysławem Rakowskim prawie kosztował ją karierę! O tej miłości plotkowano w całej Warszawie!

Polska seksbomba PRL-u, utalentowana aktorka teatralna i filmowa - Elżbieta Kępińska od lat czarowała widzów na scenie oraz na ekranie. Jednak przez lata w środowisku było głośno ze względu na jej związek z Mieczysławem Rakowskim, ostatnim I sekretarzem Komitetu Centralnego Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Piękna aktorka, znana z takich produkcji jak "Samson", "Dotknięcie nocy", "Droga na Zachód", a także seriali "Magda M.", "Na dobre i na złe", "Czas honoru", "Na noże", skradła serce Rakowskiego podczas występu w sztuce "Dwoje na huśtawce". Polityk oszalał na jej punkcie i chodził niemal na każde przedstawienie z jej udziałem.

Reklama

 "Była taka Elżbieta K. Od chwili, gdy po raz pierwszy zobaczyłem ją na scenie w teatrze na Jaracza, chodzę na każdą sztuką, w której gra. [...] Działa na mnie jak magnes. Lubię słuchać jej głosu. Co tu ukrywać, bardzo mi się podoba. Oczywiście, ona o tym nie wie. Ale może kiedyś się dowie" - napisał w swoim dzienniku Rakowski.

W 1964 roku Elżbieta Kępińska i Mieczysław Rakowski zaczęli się spotykać. O ich związku plotkowała cała Warszawa. Nie przeszkadzała im 11-letnia różnica wieku ani fakt, że byli już w związkach małżeńskich. Ona z aktorem Władysławem Kowalskim, on ze skrzypaczką Wandą Wiłkomirską, z którą miał dwóch synów.

Ich związek był bardzo burzliwy, rozchodzili się i schodzili; podobno Rakowski kilka razy próbował zakończyć ich relację.

"Choć już kilka razy stanowczo postanowiłem sobie, że z tym skończę, zawsze jednak wracam do E. Może teraz wreszcie znajdę dość sił, by przerwać ten stan bez perspektywy" - pisał w dziennikach.

Miłosny trójkąt postanowiła w końcu zakończyć żona Rakowskiego. "On się szarpał, ja bardzo cierpiałam, ale podjęłam decyzję za nas oboje. Nadal jestem pewna, że Elżbieta jest lepszą żoną" - wspominała po latach Wiłkomirska.

W 1986 roku zdecydowali się na cichy ślub. Niestety, ich wspólne życie dalekie było od ideału. Pod koniec lat 80. Rakowski wszedł w skład rządu Wojciecha Jaruzelskiego. Aktorka nie wspierała jego politycznych aspiracji. Kiedyś szaleńczo zakochani, teraz niemal cały czas się kłócili. Mediatorem między małżonkami miał być sam Jaruzelski.

Z powodu swojego związku, szczególnie po wprowadzeniu stanu wojennego,  Elżbieta Kępińska została odrzucona przez środowisko; kiedy wchodziła do pokoju podobno milkły rozmowy.

W późniejszych latach sytuacja się uspokoiła. Kępińska była u boku męża do jego śmierci w 2008 roku. Powoli wycofywała się z grania. Ostatni raz można ją było zobaczyć na ekranie w 2017 roku w filmie "Cicha noc". 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje