Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3937
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dziewczyna i chłopak": Co się stało z serialowym rodzeństwem?

Urocze rodzeństwo z Krakowa w mgnieniu oka podbiło serca widzów z całej Polski. O takim debiucie marzy każdy aktor. Jednak dla Anny i Wojciecha Sieniawskich była to jednorazowa przygoda. Dlaczego zrezygnowali z kariery?

Na przesłuchanie wybrali się za namową ojca, który w "Expressie Wieczornym" przeczytał o zdjęciach próbnych do nowej fabuły. Teoretycznie nie spełniali podstawowego wymagania. Producenci szukali bliźniaków, a młodych Sieniawskich dzielił rok różnicy. "Tata wysłał nasze zdjęcia z wakacji, bez naszej wiedzy i zgody" - wspominali po latach. Wkrótce dostali zaproszenie na casting do Warszawy.

Reklama

Ostatecznie twórcy serialu zdecydowali się powierzyć im role Tosi i Tomka Jastrzębskich w miniserialu dla dzieci "Dziewczyna i chłopak", na podstawie powieści Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". 

Wcielili się w rodzeństwo, które sprytnie... zamieniają się rolami i sprawia swoim bliskim sporo kłopotów. "To było wydarzenie w rodzinie, wcześniej nikt z naszej familii nie miał do czynienia z zawodowym teatrem, sceną i telewizją. Pamiętam, jak dzień przed wyjazdem do Warszawy na plan, babcia podarowała nam dwa podobne sweterki, własnoręcznie wydziergane na drutach" - wspominała pani Ania.

Na czas kręcenia zdjęć zamieszkali w Warszawie. Nie zaniedbywali jednak nauki i łączyli granie z korepetycjami. Na planie filmowym spędzali nawet kilkanaście godzin. "To była przygoda życia, później nigdy nie stanęliśmy już przed kamerą. (...) Dużo dialogów wymyślaliśmy na miejscu, dzięki czemu nie musieliśmy uczyć się niczego na pamięć. Znacznie większym problemem był dla nas fakt, że popołudnia spędzaliśmy na korepetycjach. Do hotelu, w którym mieszkaliśmy przychodziła pani i uczyliśmy się polskiego i matematyki" - mówiła w jednym z wywiadów.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje