Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9800
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dziecięce gwiazdy telewizji! W PRL-u byli sławni, co robią dziś?

Mimo że widzowie każdego roku mogą liczyć na kolejne serialowe premiery, to wielu z nich i tak chętnie wraca do znanych i lubianych hitów sprzed lat. "Wojna domowa", "Siedem życzeń" czy "Podróż za jeden uśmiech" to prawdziwe perełki lat 70. i 80., w których kultowe postaci stworzyli młodzi aktorzy. Wśród nich byli na przykład Krzysztof Janczar, Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński czy Daniel Kąkolewski. Jak po latach wyglądają dziecięce gwiazdy PRL-u? Zobaczcie!

Filip Łobodziński ("Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana")

Filip Łobodziński w dzieciństwie wystąpił w produkcjach "Abel, twój brat", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" czy "Poszukiwany, poszukiwana". Później zboczył z aktorskiej ścieżki. Został dziennikarzem i tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej. Fani z pewnością śledzą też muzyczny wątek jego kariery - aktor jest członkiem Zespołu Reprezentacyjnego czy DYLAN.PL.

Henryk Gołębiewski ("Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana")

Henryk Gołębiewski w młodości zagrał w kultowych produkcjach "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech" czy "Stawiam na Tolka Banana". Wiele osób wróżyło mu wielką karierę, jednak - ku zaskoczeniu fanów - aktor na wiele lat zniknął z ekranów. Wrócił po niemal dwóch dekadach nieobecności. Zagrał główną rolę w filmie "Edi". Później pojawiał się epizodycznie w wielu produkcjach, jak np. "Świat według Kiepskich" czy "Lombard. Życie pod zastaw".

Reklama

Krzysztof Janczar ("Wojna domowa")

Krzysztofa Janczara widzowie z pewnością pamiętają z "Wojny domowej". To tam debiutował, tworząc niezapomnianą rolę Pawła Jankowskiego. Miał wówczas 15 lat. Po maturze rozpoczął studia aktorskie w Łodzi. Później wziął udział w wielu produkcjach teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

Piotr Kąkolewski ("Czterdziestolatek")

Piotr Kąkolewski wcielił się w postać Mareczka, syna głównych bohaterów - państwa Karwowskich, w serialu "Czterdziestolatek". Niedługo później zakończył przygodę z telewizją i porzucił aktorstwo. Od wielu lat jest cenionym architektem.

Mirella Olczyk-Kurkowska ("Czterdziestolatek")

Mirella Olczyk-Kurkowska była nastolatką, gdy pojawiła się w "Czterdziestolatku", gdzie zagrała Jagodę - siostrę Marka (Piotr Kąkolewski). W obsadzie zastąpiła Grażynę Woźniak, która wcześniej tworzyła postać serialowej córki Stefana i Magdy Karwowskich. Za namową rodziców przerwała karierę aktorską. Przez jakiś czas pracowała jako mim w teatrze, ostatecznie jednak zdecydowała się na rozwój naukowy. Dziś jest doktorem nauk humanistycznych i wykłada na Uniwersytecie Warszawskim.

Daniel Kozakiewicz ("Siedem życzeń")

Daniel Kozakiewicz zagrał w cenionym serialu "Siedem życzeń". Wcielał się w głównego bohatera - Darka Tarkowskiego. Później widzowie mogli zobaczyć go jeszcze w "Zmiennikach", gdzie stworzył postać brata Kasi Pióreckiej (Ewy Błaszczyk).

W dorosłym życiu nie kontynuował kariery aktorskiej. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat mieszkał za granicą, gdzie zajmował się fotografią artystyczną. W 2011 r. wrócił do Polski.

Autor: Katarzyna Solecka

Zobacz też:

Jan Englert martwi się o przyszłość? "Bardzo to wszystko przeżywa"

Marcin Hakiel przerwał milczenie. Zdradził, o czym marzy!

Upiorny dom Kim Kardashian? Jak z prawdziwego horroru

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama