Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 8402
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Danuta Kowalska wypłakała morze łez przez facetów!

Danuta Kowalska, czyli Jola z serialu "Alternatywy 4" i znajoma Borewicza z "07 zgłoś się", twierdzi, że w jej życiu liczyli się tylko dwaj mężczyźni, ale - niestety - na obu srodze się zawiodła. Pierwszy wolał spędzać czas na rajdach samochodowych niż z nią i ich synem, drugi "wymienił" ją na młodszy o 13 lat model.

Danuta Kowalska była w młodości (i wciąż jest) niezwykle atrakcyjną kobietą. Nigdy nie narzekała na brak powodzenia u mężczyzn, ale - jak twierdzi dzisiaj - lokowała swoje uczucia nie w tych, którzy byli tego warci. Tak naprawdę była zakochana tylko dwa razy, ale tylko w jednym przypadku uczucie doprowadziło ją do Urzędu Stanu Cywilnego.

Pierwszego (i jedynego) męża - przystojnego górala i pasjonata szybkich samochodów, nart i żagli Bogdana Drągowskiego - Danuta Kowalska poznała, będąc jeszcze studentką warszawskiej szkoły teatralnej. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. On też stracił dla niej głowę. Pobrali się bardzo szybko, a w maju 1980 roku na świat przyszedł ich syn Krzysztof.

Reklama

Krzyś miał pięć lat, gdy jego mama została okrzyknięta przez czytelników tygodnika "Ekran" najpiękniejszą gwiazdą polskiego kina. Niestety, rola Danuty Kowalskiej w bijącym rekordy popularności filmie "Och Karol" i idąca za nią popularność nie podobały się jej mężowi. Bogdan Drągowski zaczął coraz częściej znikać z domu na tydzień, dwa, a z czasem i na dłużej... Aktorka skarżyła się w wywiadzie, że mąż więcej czasu spędza za kierownicą niż z rodziną. Kiedy zorientowała się, że nie wygra z miłością Bogdana do szybkich samochodów i rajdów, podjęła decyzję o rozwodzie.

- Zostałam sama z małym synkiem, schorowaną mamą i domem na głowie, który trzeba było utrzymać. A z aktorstwa się nie dało... - wspomina.

Czekanie na telefon z propozycją jakiejkolwiek roli było dla Danuty Kowalskiej nie do wytrzymania. Żeby uniezależnić się od aktorstwa, zapisała się na zajęcia do Francuskiego Instytutu Zarządzania, a później do The London Advertising Institute Training Service. Dyplomy ukończenia prestiżowych uczelni otworzyły przed nią drzwi do świata marketingu, public relations i reklamy.

Nie wszyscy wiedzą, że Danuta Kowalska była przez prawie dwadzieścia lat jedną z najwyżej ocenianych "kobiet marketingu" w Europie - pracowała jako dyrektor marketingu w The Coca-Cola Company w Warszawie oraz w amerykańskiej agencji reklamowej, z ramienia której - jako account executive - zajmowała się promocją McDonald'sa.

- Świetnie sobie radziłam w świecie zdominowanym przez facetów - mówiła w wywiadzie, opowiadając o tamtych latach.

Podczas jednego ze spotkań biznesowych Danuta Kowalska poznała kolarza Czesława Langa. 

- Był przeciwieństwem mojego wyobrażenia o sportowcach. Elegancko ubrany, inteligentny, dowcipny... Oczarował mnie - opowiadała później.

Zanim aktorka i kolarz zaczęli się umawiać, parą zostały... ich dzieci z pierwszych małżeństw - syn Danuty Kowalskiej i córka Czesława Langa przez pewien czas myśleli nawet o ślubie! Zamiast nich wspólną przyszłość zaczęli jednak planować ich rodzice.

Danuta Kowalska pomogła ukochanemu rozkręcić firmę Lang Team. Świetnie sprawdziła się w roli szefowej marketingu, więc gdy Polska Fundacja Olimpijska szukała dyrektora ds. rozwoju i komunikacji, bez wahania zaoferowała posadę właśnie jej. Pierwsza dekada XXI wieku była dla aktorki niezwykle pracowita. Była prawą ręką Langa, odpowiadała za organizację Tour de Pologne i pomagała mu urządzić otoczony ogromnym ogrodem pałac znajdujący się na Kaszubach. Właśnie tam mieli wziąć ślub i urządzić wesele.

Wszystko było zapięte na ostatni guzik, gdy Czesław Lang oświadczył Danucie, że zakochał się w innej kobiecie i nie ona, ale młodsza od niej o 13 lat Elżbieta Olech zostanie jego drugą żoną. Dla aktorki był to cios prosto w serce! Jeszcze większy ból sprawiły jej plotki, że Lang wykorzystał ją do zdobywania sponsorów dla Lang Team, a gdy przestała mu być potrzebna, rzucił ją... Wypłakała morze łez!

Wkrótce po rozstaniu z kolarzem i tragicznej śmierci pierwszego męża (Bogdan Drągowski zginął w wypadku samochodowym) Danuta Kowalska wróciła do aktorstwa. Pierwszą po prawie dwudziestoletniej przerwie rolę zagrała w filmie "Mniejsze zło", wkrótce potem wystąpiła w "Prawie Agaty" i "Klanie", a od kilku lat gra Elizę Kowalską w "Barwach szczęścia".

Danuta Kowalska nie chce mówić o swoich miłosnych porażkach. Twierdzi, że mężczyźni, z którymi była związana, wnieśli do jej życia wiele miłości i radości, ale też dużo łez i rozczarowań. Dziś najważniejsi są dla niej syn i synowa oraz dwie wnuczki - Amelia i Layla - które kocha do szaleństwa.

A faceci?

- Przychodzili i odchodzili, więc nauczyłam się liczyć tylko na siebie - podkreśla.


 

AIM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama