Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9807
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Danny Masterson skazany za dwa gwałty. Może trafić do więzienia na 30 lat

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała amerykańskiego aktora Danny'ego Mastersona za winnego dwóch z trzech zarzutów gwałtu. Gwiazdor seriali "Różowe lata siedemdziesiąte" i "The Ranch" może trafić do więzienia nawet na 30 lat. Wyprowadzono go z sądu w kajdankach.

Danny Masterson skazany za dwa gwałty

Po raz pierwszy Danny Masterson stanął przed sądem w październiku 2020 roku Danny Masterson. Aktor był oskarżony przez trzy kobiety, byłe członkinie Kościoła Scjentologicznego, o gwałty, do których miało dochodzić w jego domu w Hollywood w latach 2001-03.

Prokuratorzy argumentowali, że Masterson polegał na swoim statusie znaczącego członka scjentologów, aby uniknąć odpowiedzialności.

Ława przysięgłych złożona z siedmiu kobiet i pięciu mężczyzn uznała gwiazdora za winnego dwóch gwałtów. Nie była w stanie wydać zgodnego werdyktu w sprawie trzeciej z ofiar. Po tygodniu obrad głosowanie zakończyło się impasem w stosunku osiem do czterech.

Reklama

"Chcemy wyrazić wdzięczność trzem kobietom, które zgłosiły się i odważnie podzieliły swoimi doświadczeniami. Ich odwaga i siła były inspiracją dla nas wszystkich. Chociaż jesteśmy rozczarowani, że ława przysięgłych nie uznała wszystkich zarzutów, szanujemy ich decyzję" - stwierdził po ogłoszeniu werdyktu prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles George Gascón.

Jedna z ofiar, która została zgwałcona w 2003 roku, powiedziała w oświadczeniu cytowanym przez Associated Press: "Doświadczam złożonego wachlarza emocji - ulgi, wyczerpania, siły, smutku - wiedząc, że mój oprawca, Danny Masterson, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. za swoje zbrodnicze zachowanie".

Żona Mastersona, aktorka i modelka Bijou Phillips, płakała, gdy go wyprowadzano - doniosła stacja CBS News. Pozostali członkowie jego rodziny i przyjaciele siedzieli z kamiennymi twarzami.

Proces został powtórzony, ponieważ poprzedni członkowie ławy przysięgłych nie byli w stanie wydać wyroku w grudniu 2022 roku.

Danny Masterson: O co go oskarżano?

Jedną z oskarżających była Chrissie Carnell Bixler. Kobieta wyznała, że Danny Masterson molestował, odurzył i zgwałcił ją, kiedy byli parą - spotykali się przez kilka miesięcy w latach 2001-2002.

18 maja 2021 roku zeznania przeciwko aktorowi złożyła inna kobieta. Aby ochronić swoją prawdziwą tożsamość, przedstawiła się jako Jen B.

Oskarżycielka przedstawiła wstrząsającą historię jej spotkania z Mastersonem. Aktor miał zgwałcić kobietę 18 lat wcześniej. Jen B. odwiedziła go w jego domu, aby odebrać klucze. Masterson miał podać kobiecie drink, po którym poczuła się słabo, miała mdłości. Aktor miał wtedy wrzucić ją do jacuzzi.

Z jacuzzi pomógł kobiecie wydostać się Luke Watson, znajomy Jen B. i Mastersona.

"Nie mogłam chodzić ani stać, więc położył mnie na kaflach podłogowych. Nie mogłam nawet otworzyć powiek. Czułam się naprawdę bardzo chora" - cytuje jej wypowiedź PAP Life.

Danny Masterson następnie zaprowadził kobietę na piętro, ułożył pod prysznicem. Ocknęła się na łóżku aktora.

Kiedy próbowała się wyrwać i zrzucić go z siebie, mężczyzna miał ją uderzyć oraz zaczął grozić jej bronią. W wyniku gwałtu Jen B. była poturbowana, miała na ciele siniaki i odczuwała silny ból w okolicach intymnych.

Nie zgłosiła sprawy na policję. Według jej słów, odradzali jej to scjentolodzy. Danny Masterson jest jednym z najbardziej znanych członków tego kościoła, a zeznania przeciwko niemu mogły negatywnie odbić się na życiu Jen B.

Na policję zgłosiła się w 2004 roku. Zarzuty pod adresem Mastersona zostały jednak odrzucone. Dopiero po latach, w wyniku działań ruchu #MeToo, aktora oficjalnie oskarżyły inne kobiety.

Gwiazdor utrzymywał, że jest niewinny. W wyniku oskarżeń Masterson stracił pracę w serialu komediowym Netfliksa zatytułowanym "The Ranch". Początkowo obrońcą aktora był Thomas Mesereau, który wcześniej bronił Michaela Jacksona oraz Billa Cosby'ego. W nowym procesie Mastersona reprezentował Shawn Holley, znany z procesu karnego O.J. Simpsona.

Sąd w Los Angeles ogłosi wyrok w tej sprawie 4 sierpnia. Jeśli gwiazdor serialu "Różowe lata 70." zostanie uznany winnym, może trafić za kraty nawet na 30 lat.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Danny Masterson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama