Reklama

"Daleko od szosy": Sławomira Łozińska i Krzysztof Stroiński znowu razem!

45 lat temu Sławomira Łozińska i Krzysztof Stroiński stworzyli niezapomniany duet w serialu "Daleko od szosy". Perypetie Leszka Góreckiego i zakochanej w nim Bronki śledziła cała Polska, kibicując ich miłości.

Aktorski duet powraca

Aktorski duet po wielu latach ponownie spotkał się na planie w filmie "Lokatorka". Historia inspirowaną sprawą Jolanty Brzeskiej to przejmująca opowieść o tragicznej w skutkach dzikiej reprywatyzacji.

Inspiracją dla scenarzystów tego dramatu sensacyjnego stała się niewyjaśniona sprawa tragicznej śmierci Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, która stanowczo sprzeciwiała się radykalnym podwyżkom czynszów, uciążliwym remontom, czy nielegalnym eksmisjom.

Film "Lokatorka"

Jolanta Brzeska dekadę temu wyszła z domu i nie wróciła. Kilka dni po zgłoszeniu jej zaginięcia w Lesie Kabackim znaleziono zwęglone ciało kobiety. Sprawców zabójstwa wciąż nie odnaleziono.

Reklama

Reżyser, Michał Otłowski powierzył główną rolę Sławomirze Łozińskiej, która w wielkim stylu wraca na duży ekran. Partneruje jej wspominany Krzysztof Stroiński. W obsadzie filmu znalazła się plejada polskich gwiazd, w tym m.in. Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Marcin Czernik i debiutujący w serialu "Ślepnąc od świateł" Kamil Nożyński.

Film "Lokatorka" został zakwalifikowany do konkursu głównego na 48.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który rozpocznie się już 20 września. Czy Sławomira Łozińska ma szansę sięgnąć po statuetkę za główna rolę kobiecą?

Zobacz więcej:

Zofia Bielewicz nie żyje! Aktorka grała w "Pierwszej miłości" i "Świecie według Kiepskich"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje