Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10196
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czterej pancerni i pies": Pola Raksa nigdy nie wybaczyła mężowi, że zdradził

Pola Raksa, czyli niezapomniana Marusia z serialu „Czterej pancerni i pies”, która w kwietniu świętować będzie 80. urodziny, nie miała szczęścia w miłości, choć kochały ją miliony Polaków... Jedyny mężczyzna, któremu powiedziała „tak”, zdradził ją! Gdy dowiedziała się, że sprowadził na złą drogę młodziutką pokojówkę, która wprost z jego ramion trafiła do... domu publicznego, zażądała rozwodu! Nie zaufała już nigdy żadnemu facetowi.

"Ikona dziewczęcej urody", "najpiękniejsza aktorka naszego kina", "ucieleśnienie fantazji i przedmiot westchnień" - tak pół wieku temu pisano o Poli Raksie.

Aktorka cieszyła się w latach 60. ubiegłego stulecia niewyobrażalną popularnością i - choć nigdy nie rozebrała się przed kamerą - uchodziła za najbardziej zmysłową polską gwiazdę. 

- Była w PRL-u kimś więcej niż gwiazdą. Była pokoleniowym marzeniem - pisał o niej niedawno znany krytyk filmowy Jacek Szczerba.

Pola Raksa miała zaledwie 22 lata, gdy w 1963 roku na planie komedii "Rozwodów nie będzie" poznała operatora Andrzeja Kostenkę, któremu rok później w Urzędzie Stanu Cywilnego przysięgła dozgonną miłość i wierność, a wkrótce potem urodziła syna Marcina.

Reklama

Niestety, aktorka nie zaznała szczęścia jako żona... Kostenko był o nią potwornie zazdrosny i, co na łamach swej książki "Anioły wokół głowy" potwierdził Daniel Obrychski, nie odstępował jej ani na krok, krępował ją i pilnował, by nie zbliżała się do swoich ekranowych partnerów.

Zmarły pięć lat temu producent Gene Gutowski, który doskonale znał Andrzeja Kostenkę, powiedział kiedyś w wywiadzie, że jego przyjaciel nigdy nie był typem wiernego męża.

- Kompletnie nie nadawał się na ojca rodziny - stwierdził producent m.in. nagrodzonego trzema Oscarami "Pianisty".

Ze wspomnień Gutowskiego wywnioskować można, że małżeństwo Andrzeja Kostenki z Polą Raksą zakończyło się z powodu zdrady, której operator dopuścił się podczas pobytu w alpejskim kurorcie Cortina d'Ampezzo.

W trakcie jednej z suto zakrapianych alkoholem imprez z udziałem Gene'a i Romana Polańskiego Andrzej Kostenko uwiódł pokojówkę... Wieść o tym, że sprowadził na złą drogę młodziutką pracownicę hotelu (skończyła w domu publicznym w Amsterdamie), bardzo szybko dotarła do Polski.

Pola Raksa była w szoku, gdy usłyszała, iż jej mąż adorował podczas urlopu dziewczęta o wątpliwej reputacji. Zażądała rozwodu, a gdy go dostała, oświadczyła, że już nigdy nie wyjdzie za mąż. Słowa dotrzymała, a Andrzejowi Kostence do dziś nie wybaczyła zdrady...

Agencja W. Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy