Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2604
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czterdziestolatek": Anna Seniuk - 50 lat na scenie!

Anna Seniuk, czyli niezapomniana Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka", świętuje 50-lecie pracy artystycznej. Uwielbiana przez widzów aktorka po raz pierwszy stanęła na profesjonalnej scenie w październiku 1964 roku - dokładnie pół wieku temu!


Reklama


Anna Seniuk często powtarza w wywiadach, że jest... kucharką, która od czasu do czasu grywa w filmach, serialach i w teatrze.

- Kariera zawsze przeszkadzała mi w prowadzeniu domu - żartuje.

Choć Anna Seniuk należy do grona najlepszych polskich aktorek wszech czasów i ma na swym koncie setki wspaniałych kreacji, z ogromnym dystansem podchodzi do swoich sukcesów i popularności, jaką cieszy się już od 50 lat. O tym, że kariera nigdy nie była dla niej najważniejsza, świadczy choćby to, że gdy była na początku zawodowej drogi, zrezygnowała z bardzo dużej roli - Jagny w "Chłopach" Jana Rybkowskiego - bo nie chciała odwoływać... podróży poślubnej.

- I pojechałam. Do Bułgarii. Wszyscy na mnie krzyczeli, że zwariowałam, że Jagna to jedyna tak wyrazista postać w polskiej literaturze i drugi raz podobna okazja mi się nie trafi. Ale przecież podróż poślubna też nie zdarza się co dzień - powiedziała w wywiadzie (przypomnijmy, że rolę Jagny w "Chłopach" - zamiast Anny Seniuk - brawurowo zagrała Emilia Krakowska).

Anna Seniuk nie uważa, że aktorstwo to powołanie i misja. Dla niej jest to po prostu zawód jak każdy inny.

- Aktorstwo to usługi dla ludności, rzemiosło wykonywane lepiej lub gorzej - twierdzi.

Serialowa Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka" od kilku lat bardzo rzadko pojawia się na ekranach. Twierdzi, że im mniej gra, tym więcej żyje, a gdyby nie musiała zarabiać, grałaby jeszcze mniej. I z reguły odrzuca propozycje, jakimi wciąż jest zasypywana!

- Dostaję scenariusze, uważnie je czytam, a potem odmawiam, bo musiałabym mówić zbyt wiele nieważnych słów, na które szkoda czasu - mówi i dodaje, że jako aktorce wystarcza jej, że występuje w kilku doskonałych przedstawieniach Teatru Narodowego.

 

 

Dowiedz się więcej na temat: Anna Seniuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje