Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4239
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cudowne lata": Co się stało z gwiazdami serialu?

W Polsce pierwszy odcinek serialu obejrzeliśmy na początku 1990 roku. Od razu podbił nasze serca. 115 odcinków podzielonych na sześć sezonów doczekało się pięciu emisji powtórkowych - ostatniej w 2012 roku w TVP Seriale. Sprawdziliśmy, co dziś robią aktorzy kultowego serialu...


Fred Savage (Kevin Arnold)

Reklama

W 1988 roku 12-letni wówczas Savage był gwiazdą komedii "Vice Versa". Po "Cudownych latach" wydawało się, że przyszłość należy do niego. Jako Kevin był doskonały. Dziś 38-letni aktor przyznaje, że odkąd przestał być nastolatkiem, jego kariera aktorska nie rozwija się tak, jak sobie wymarzył. Zadowala się epizodami lub rolami w filmach kategorii B lub C. Najciekawszą serialową produkcją, w której wziął udział, to "Crumbs" z 2006 roku. - Na szczęście moje życie rodzinne jest udane - przyznaje. - Staram się być jak najlepszym tatą dla córki Lily (6 l.) i syna Olivera (8 l.).

Danica McKellar (Winnie Cooper)

Ukochana Kevina Arnolda do serialu trafiła z castingu. - Byłam zachwycona, kiedy mnie wybrali. Podekscytowana, ale i zdenerwowana, ponieważ okazało się, że pierwszy pocałunek z chłopakiem czeka mnie w filmie! Miałam wtedy tylko 12 lat - wspomina. Potem swoje życie związała z... matematyką! Ukończyła nauki ścisłe na Uniwersytecie Kalifornijskim, potem obroniła doktorat z tej dziedziny. Jest autorką trzech książek, m.in.: "Matma nie jest do kitu: Jak przetrwać lekcje matematyki w szkole średniej, by nie zgłupieć i nie złamać paznokcia". Cztery lata temu urodziła syna Draco, którego ojcem jest były mąż, kompozytor Mike Verta (rozwiedli się w 2013 r.). Kilkanaście dni temu na Hawajach wyszła za Scotta Sveslosky’ego. 

Josh Saviano (Paul Pfeiffer)

Zagrał najlepszego przyjaciela Kevina. Po zakończeniu zdjęć 38-letni dziś Saviano zrezygnował z kariery aktorskiej. W 1998 roku ukończył nauki polityczne na prestiżowym Yale, by następnie rozpocząć pracę w jednej z najbardziej znanych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku. W 2000 roku przeniósł się do firmy internetowej, w której realizuje się do dziś. W międzyczasie zapisał się na dodatkowe studia prawnicze. Prywatnie wiadomo jedynie, że jest żonaty i ma jedno dziecko. Skrzętnie jednak unika rozmów o najbliższych...

Alley Mills (Norma Arnold)

Niezapomniana gospodyni domowa, która w serialu nie miała łatwego życia z dwoma niesfornymi synami, córką-hipiską i wiecznie niezadowolonym mężem. Po sukcesie "Cudownych lat" Alley Mills wystąpiła m.in. w popularnej "Doktor Quinn" (1993 r.), a od 2006 roku gra Pamelę Douglas w "Modzie na sukces". Mieszka w Los Angeles wraz z aktorem Orsonem Beanem, za którego wyszła w 1993 roku. - Razem z mężem mamy liczną rodzinę i dlatego z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie. Zazwyczaj w domu jest nas wtedy około 25-30 osób, plus dzieci - śmieje się aktorka.

Dan Lauria (Jack Arnold)

Zagrał zasadniczego i nieprzejednanego weterana wojny w Korei. Jako głowa rodziny nie potrafił znaleźć wspólnego języka z najstarszą córką. - Podczas rozmowy z Neal Marlens, producentką serialu, zasugerowałem, by mój bohater - podobnie jak ja - miał doświadczenie wojenne... A jak potoczyły się dalsze losy aktora, rodowitego nowojorczyka, po serialu? - Realizuję się na wielu płaszczyznach. Reżyseruję, piszę dramaty, gram w serialach. Nie narzekam... Gorzej radzi sobie w życiu prywatnym. W 2001 roku rozwiódł się z Eileen Cregg, z którą byli parą ponad dziesięć lat. Od tego czasu 67-letni Dan Lauria z nikim się nie spotyka...

David Schwimmer (Michael)

Wcielił się w pierwszego męża Karen. Nie zyskał aprobaty teścia, ponieważ był hipisem i pacyfistą. David Schwimmer zrobił największą karierę telewizyjną spośród wszystkich członków obsady serialu. W 1994 roku przyjął rolę paleontologa Rossa Gellera w kultowych "Przyjaciołach". Jednak od 2004 roku udziela się głównie w dubbingu ("Madagaskar 2" - 2008 r.) oraz reżyseruje filmy, m.in. "Pożegnanie z niewinnością" - (2010). Bogate jest też jego życie uczuciowe: spotykał się z piosenkarką Natalie Imbruglią i aktorkami Mili Avital, Rochelle Ovitt i Carlą Alapont. W czerwcu 2010 r. 48-letni Schwimmer ożenił się z Zoe Buckman. Mają trzyletnią córeczkę Cleo. 

Olivia D'Abo (Karen Arnold)

Najbardziej kontrowersyjna postać serialu. Karen była wyzwoloną i wrażliwą hipiską. 45-letnia aktorka i piosenkarka urodziła się w Londynie. Jest córką Michaela d’Abo, byłego wokalisty zespołu "Manfred Mann". - Zaczęła komponować w wieku 3 lat. Podczas jazdy samochodem napisała piosenki o kotach - wspominał jej ojciec. Jej największym sukcesem aktorskim był występ u boku Kirka Douglasa w "Sknerusie" (1994 r.). Obecnie udziela się w dubbingu i pracuje jako prezenterka Sci- -Fi Channel. W 2008 r. nagrała płytę zatytułowaną "Not TV".

Jason Hervey (Wayne Arnold)

Znienawidzony starszy brat Kevina. Za to "znęcanie się" widzowie nie darzyli go sympatią. Hervey, podobnie jak Savage, był obsadzany w filmach jako nastolatek: w "Powrocie do przyszłości" (1985 r.) czy "Powrocie do szkoły" (1986). Po "Cudownych latach" zniknął ze małego i dużego ekranu. Prywatnie też mu się nie wiodło. Był dwukrotnie żonaty: w 1994 r. z Patricią O’Neill oraz w 1998 r. z Angel Hart. Mają dwoje dzieci: Shaina i Samuela. Prowadził firmę budowlaną, obecnie pracuje w biurze. 


Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cudowne lata | Fred Savage | Danica McKellar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje